Вчені шукають альтернативу газу

Науковці з відновлюваної енергії відверто радіють газовій кризі.

Науковці з відновлюваної енергії відверто радіють газовій кризі. Під час газової війни саме вони готові працювати в тилу на користь країни. Вчені вже давно кажуть, що споживання газу можна скоротити наполовину.

Будь-яке українське село може жити за рахунок вітру і сонця і для цього не потрібно спеціальних кліматичних умов, кажуть науковці.

Економити дорогоцінне паливо можна і в мегаполісах. Лише в столиці за рахунок переробки каналізаційних відходів можна обігріти весь лівий берег. Обладнання досить дороге, але в Інституті відновлюваної енергетики переконують, що витрати окупляться за 3 роки.

Загалом по країні споживання газу можна скоротити на 50 %. Одна з найперспективніших технологій - блакитне паливо замінити воднем. Першу водневу станцію вартістю в 400 мільйонів євро вже починають будувати на сході України, де найбільше споживання газу, а працювати вона вже за рік.

Водень замість газу можна використовувати не тільки в котельнях, але і й у важкій промисловості. Потрібні лише мінімальні переобладнання. Майже все виробництво альтернативної енергії в умовах дешевого газу було невигідним. Але якщо він коштуватиме дорого, бізнесмени самі звернуться до Інституту відновлюваної енергії, впевнені науковці.

Читайте  також:
Вчені: біопаливо шкідливе
Пальне із фруктів
Заправка без нафтового палива


ВідеоНауковці знаходять альтернативу газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: