Вчені склали список столиць, які піддаються ризику руйнувань

Складено карту столиць світу, які знаходяться під загрозою найбільших руйнувань під час землетрусу.

Вчений з Каліфорнійського університету Роджер Байлхем склав світову карту міст, в яких у найближчі 40 років можуть статися катастрофічні землетруси. Зростання міського населення, що в найближчі півстоліття може збільшитися до 2 млрд людей, є інструментом створення потужного зброї "масового знищення", пише La Repubblica.

"Складається враження, що землетруси вважають за краще наносити удари по найслабших точках нашої цивілізації", - говорить Мустафа Ерідк, директор Стамбульського інженерного інституту, проаналізувавши карту, складену Байлхемом. Стамбул є однією з таких слабких точок з сейсмічної точки зору. Тільки за останні 50 років чисельність міського населення збільшилася з 1 до 10 млн осіб, і вони живуть в основному в будинках, побудованих без урахування сейсмічної небезпеки. Землетрус такої сили, як на Гаїті, міг би призвести до загибелі від 30 до 40 тисяч чоловік.

"Бомбою з годинниковим механізмом" можна назвати Карачі, Катманду, Ліму і багато інших густонаселені міста, стверджує Байлхем. Повторення Гаітянской катастрофи в Тегерані може призвести до загибелі мільйона людей. Деякі іранські геологи вже зверталися до іранського керівництва з пропозицією про перенесення столиці, оскільки Тегеран розташований на дуже активному розломі земної кори.

Складна ситуація складається і в містах зі старими і стародавніми будинками: Лісабон, Мессіна, Тирана, Афіни. Підземні поштовхи силою 6-7 балів за шкалою Ріхтера можуть призвести до катастрофічних наслідків.

Ще однією загрозою стають газо- і нафтопроводи, побудовані без урахування сейсмонебезпечній, говориться в статті. У Стамбулі, наприклад, є 30 тисяч трубопровідних гілок, які можуть руйнуватися під впливом підземних поштовхів. "Якщо вибухнуть хоча б 10% трубопроводів, - говорять учені, - виникне 3000 пожеж, у той час як пожежники здатні протистояти максимум 40 вогнищ загоряння на добу".

Нагадаємо, останній потужний землетрус стався у Чілі. Землетрус розпочався удосвіта в суботу, 27 лютого. Після перших поштовхів магнітудою 8,8, які спровокували цунамі в Тихому океані, була зафіксована серія більш слабких поштовхів. Землетрус став найбільшим у Чилі за останні 50 років. Загинули більше 700 людей.

Читайте також:

У Чилі стався землетрус магнітудою 8,5

Чилійське цунамі досягло берегів Росії та Японії

Кількість жертв землетрусу в Чилі перевищила 700 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: