Вчені створили робота-рибу, здатного швидко рухатися під водою

Пристрій обладнаний механічним "плавцем", конструкція якого повторює будову природного аналога в однієї з риб Амазонки.

Американські вчені створили нового рибо-робота – GhostBot, сконструювавши його за подобою реального виду риб, які живуть в Південній Америці. Сфера застосування виноходу, як вважають самі інженери, досить велика. Це будь-які підводні роботи: збір нафти, що розлилася або спостереження за кораловими рифами.

Керівник проекту, фахівець в області біотехнологій Малкольм Маклвер з Вищої школи інженерних і прикладних наук при Північно-Західному університеті в США, довгий час вивчав рибу під назвою чорна ножетелка (Apteronotus albifrons).

Це істота, що живе в Південній Америці, використовує для руху особливий плавець. Він розташований в нижній частині тулуба і нагадує стрічку. Якось колега Маклвера зауважив, що риба, яка рухалася в горизонтальному напрямку, різко злетіла з нижньої частини акваріума в верхню.

Подальші дослідження за допомогою комп'ютерної симуляції дозволили визначити, з чим пов'язана така особливість руху. З точки зору механіки, плавець ножетелкі створює в напрямі від голови до хвоста (або в зворотному напрямку) хвилю, яка допомагає переміщатися вперед і назад. Але якщо дві хвилі будуть пущені одна до одної, їх зіткнення в центрі плавця створить імпульс, який "підкине" рибу.

На цьому принципі і ґрунтується механізм переміщення робота GhostBot, який був сконструйований спільно з компанією Kinea Design. Пристрій довжиною близько 25 см має подобу плавця із покриттям з лайкри. Робориба обладнана 32-ома двигунчиками, що дає її 32 ступені свободи. На розробку робота пішло 7 місяців і 200 тис. доларів.

Технологія була випробувана в лабораторних умовах: GhostBot помістили в потік води, обсипавши його світловідбиваючими частинками. Просвічування лазером показало, що руху машини в точності відповідають комп'ютерної моделі.                                      

До речі, GhostBot імітує ще одну особливість ножетелкі (з цієї істоти, схоже, вирішили вичавити все, що тільки можна). Справа в тому, що риба орієнтується за допомогою слабких електричних імпульсів, що й було відтворено в системі електричних сенсорів.

Доопрацювання системи дозволить роботу використовувати датчики автономно для того, щоб визначити положення об'єкту і підплисти до нього з потрібної сторони.

 

Читайте також:

Китай спустив батискаф-"дракон" для підкорення океану

Відвідувачів китайського ресторану обслуговують роботи

Створено робота, який вміє мити голову й робити масаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: