Вчені створили штучний Twitter

Вчені створили комп'ютерну модель, яка необхідна для вивчення поведінки людей в Мережі. Для цього було використано 12 млн постів, написаних 2,4 мільйона користувачами мікроблога Twitter.

Вчені створили комп'ютерну модель, яка досить точно імітує особливості мікроблога Twitter.

Модель найпопулярнішого у світі сервісу мікроблогів отримала назву SONG (Social Network Write Generator - генератор постів у соціальних мережах).

У ході створення моделі сайту, вчені проаналізували 12 млн постів, написаних 2,4 мільйона користувачами мікроблога в період з 25 листопада по 4 грудня 2008 року.

Автори не враховували користувачів, які писали менше одного посту протягом 19 днів - таких виявилося близько 75%. Також творці моделі виключили з розгляду спам-аккаунти. Після цих дій у полі зору дослідників залишилося близько 350 тисяч користувачів.

Проаналізувавши характер написання постів цими користувачами, автори вивели деякі закономірності. Зокрема, вони виявили, що кількість постів наростає протягом дня і зменшується вночі, а також визначили, як змінюється їхня кількість у більш дрібні часові відрізки протягом доби. Крім того, вчені відзначили закони, які визначають час появи кожного наступного поста - він підпорядковується логарифмічно-нормальному розподілу.

Модель SONG необхідна дослідникам для вивчення поведінки людей в Мережі. Крім того, за допомогою моделі можна передбачати, що буде відбуватися під час тих чи інших позаштатних ситуаціях на зразок появи несподіваного інформаційного приводу, який спровокує велику кількість постів.

Автори протестували модель, запустивши її на 16 комп'ютерах. Виявилося, що при частоті 100 постів у секунду вона починає повільніше працювати. При появі 150 постів у секунду SONG зовсім переставала працювати. На думку дослідників, цей результат може означати, що справжній Twitter базується більш, ніж на 16 серверах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що британська Комісія зі скарг на пресу винесла рішення, що всі публікації на сторінках мікроблогу Twitter є надбанням громадськості. Таким чином, цитування цих висловлювань не може вважатися вторгненням у приватне життя.

Читайте також:

Розширення для Firefox розкриває хакерам особисті дані користувачів соцмереж

Бібліотека конгресу США схвалила рішення зберегти всі повідомлення Twitter

Користувачам "ВКонтакті" дозволили поглянути на себе з боку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: