Вчені створили штучну печінку на основі судин кишечнику свиней

Вчені вважають, що створена модель печінки дозволить відмовитися від експериментів на тваринах протягом двох років.

Німецькі вчені створили модель печінки для фармакологічних досліджень.

Як відомо, дослідницьку роботу виконали професор Хайке Мерчінг і доктор Йоханна Шанц з Інституту міжфазної інженерії та біотехнологій компанії Fraunhofer у Штутгарті.

Особливістю розробки німецьких фахівців є функціонуюча система кровообігу даної моделі. Для її створення вчені використовували кровоносні судини кишечнику свиней, на яких потім вирощували культури клітин печінки - гепатоцитів.

Після цього дослідники з допомогою біореактора приєднували створену модель органу до системи гнучких трубок. Через ці трубки спеціальний насос подає розчини досліджуваних речовин до клітин штучної печінки аналогічно тому, як це відбувається в організмі людини.

За словами доктора Шанц, клітини штучного органу зберігали свою активність протягом трьох тижнів. Цей час є достатнім для вивчення процесів, що відбуваються з досліджуваними речовинами при попаданні в печінку. Вчені вважають, що створена модель печінки дозволить відмовитися від експериментів на тваринах протягом двох років.

Як повідомлялося раніше, в червні цього року фахівці із США створили живі гібридні серця щурів з поєднано тканинного каркасу органу однієї тварини і стовбурових клітин іншої.

Читайте також:

Вчені встановили найщасливіший вік жінок

Вчені створили емоційного робота

Вчені винайшли два нових стани води: "щільний" та "рихлий"

Вчені знайшли ефективний метод лікування ВІЛ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: