Вчені створили техногенні дерева, які замінять вуличні ліхтарі

На думку вчених, поколління техногенних дерев здатне вирішити проблему освітлення міських вулиць і площ.

Дерево, яке світиться вдалося створити британським вченим з Кембриджського університету. Вчені вбудували в генетичний код рослини структури, що викликають флуоресцентне свічення комах - світлячків, а також морської бактерії Vibrio fischeri.

У результаті подібне генетично змінене дерево починає світитися. При цьому силу світіння можна регулювати також за допомогою новітніх біотехнологій. На думку британських вчених, новітнє покоління техногенних дерев здатне вирішити проблему освітлення міських вулиць і площ.

Зазначимо, в кінці 2010 року студенти Кембріджського університету отримали генетично модифікованих світлячків і морську бактерію Vibrio fischeri, в організмі яких виробництво ферментів, що світяться йде дуже швидкими темпами.

Частина геному, яка відповідає за світіння, була потім пересаджена кишковій паличці. Більше того, студенти навчилися отримувати різні кольори. У результаті експериментатори домоглися того, що бактеріальна колонія розміром з винну пляшку дає достатньо світла для читання.

Головна проблема такого підходу пов'язана з тим, що він заснований на люціферінах. Ці речовини, випромінюючи світло, перетворюються на оксілюціферін.

Кембриджські дослідники змогли так підібрати гени, щоб організм міг виробляти ферменти для переробки останнього. Вчені підрахували, що організмам потрібно всього 0,02% енергії, отриманої в ході фотосинтезу, для створення конкуренції нинішньому вуличному освітленню.

Читайте також:

Вчені знайшли хижу рослину, що харчується екскрементами кажанів

Російські астрономи знайшли галактичну рідкість

Створено генетичні ліки проти СНІДу: вірус припиняє розмножуватися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: