Вчені створили тривимірну нанокарту Землі

За допомогою нової революційної методики, що використовує мініатюрний кремнієвий щуп з гострим наконечником-голкою, вчені створили тривимірну карту Землі.

Вчені з IBM Research створили тривимірну карту Землі, таку мініатюрну, що 1000 цих карт може поміститися в крупинці солі. Вченим вдалося досягти цього за допомогою нової революційної методики, що використовує мініатюрний кремнієвий щуп з гострим наконечником-голкою, який в 100000 разів менше заточеного олівця, для створення шаблонів зображень і структур масштабу 15-ти нанометрів з меншими витратами і труднощами.

Цей метод формування зображень відкриває нові можливості для розробки об'єктів наномасштабу в такій області як перспективні технології виробництва мікросхем та електронної апаратури, а також у сферах медицини, біонауки і оптоелектроніки.

Як повідомляється в наукових журналах Science і Advanced Materials, з метою демонстрації унікальних можливостей нового методу команда дослідників створила кілька тривимірних і двомірних зображень, використавши для кожного з них різні речовини:

- 25-нанометрова тривимірна копія, яка зображає в масштабі 1:5 млрд відому гору Маттерхорн в Альпах заввишки 4478 метрів (14 692 футів), була створена в молекулярному склі.

- Повна тривимірна карта світу розміром всього 22 на 11 мікрон була "намальована" на полімері. При таких розмірах 1000 подібних карт світу можуть поміститися в одній крупинці солі. На цій мініатюрній карті висотна відмітка в тисячу метрів відповідає приблизно восьми нанометрам. Зображення сформовано з 500000 пікселів; площа кожного пікселя складає 20 квадратних нанометрів. Карта була створена всього за 2 хвилини і 23 секунди.

- Двомірне нанорозмірне зображення логотипу IBM було "протравлено" в кристалі кремнію на глибину 400 нанометрів. Цей приклад демонструє життєздатність методу для типових нановиробничих процесів.

- Двомірне зображення з високою роздільною здатністю суцільної лінії товщиною 15 нанометрів.
Основний компонент нової методики, розробленої групою вчених з IBM - мініатюрний, надзвичайно тонкий кремнієвий наконечник (голка) щупа довжиною 500 нанометрів і товщиною кінчика всього кілька нанометрів.

Читайте також:

До 2100 року Земля нагріється більше, ніж передбачає Копенгагенська угода

Мільярд світів нашої Галактики схожі на землю, встановили астрономи

Японські вчені створили земне ядро в алмазній ковадлі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: