Вчені створили універсальну кров

Кров'яні клітини донора перед переливанням поміщують в окрему багатошарову полімерну оболонку, яка "маскує" від інмунної системи групу крові.

Канадські вчені з Університету МакГілл заявили про створення універсальної крові, яку можна буде переливати всім без винятку хворим без ризику відторгнення її організмом пацієнта.

Як відомо, при переливанні необхідно враховувати групу крові людини. Кров невірного типу може викликати у реципієнта реакцію відторгнення. Імунна система організму досить різко реагує при попаданні в нього крові іншої групи. Реакція може виражатися в гемолітичної анемії, ниркової недостатності, шоку. Можливі також летальні випадки.

Підібрати ж кров необхідного типу в екстрених ситуаціях іноді буває не так просто – всього зустрічається 29 різних типів червоних кров'яних клітин.

Займалася цією проблемою група вчених під керівництвом Меріам Табріціан з Університету МакГілл, яка і запропонувала оригінальне рішення.

Кров'яні клітини донора перед переливанням поміщують в окрему багатошарову полімерну оболонку. Ця оболонка діє як свого роду маскування - вона створена таким чином, що імунна система людини не бачить ніяких ознак небезпеки.

При цьому поміщені всередину оболонки клітини здатні насичувати тіло киснем, оскільки полімер, з якого вона складається, його пропускає.

Вчені вважають, що нова технологія допоможе врятувати тисячі життів під час стихійних лих, коли у лікарів немає можливості і часу шукати плазму потрібної групи.

Читайте також:

Вчені навчилися визначати вік людини за аналізом крові

Учені навчилися перетворювати клітини шкіри у клітини крові

Створено штучну шкіру, що реагує на дотики

Вчені створили молекулу, яка зупиняє поширення ракових клітин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: