Вчені: Таємна вечеря Ісуса відбулася на добу раніше

Історики з університету Кембриджу прийшли до висновку, що остання вечеря Ісуса Христа і апостолів відбулася в середу перед стратою, а не в четвер, як вважалося дві тисячі років.

Вчені стверджують, що на Таємну вечерю Ісус з учнями зібрався не за добу, а за дві доби до свого розп'яття.

Колін Хамфрі, професор історії з університету Кембриджу, прийшов до висновку, що остання вечеря Ісуса Христа і апостолів відбулася в середу перед стратою, а не в четвер, як вважалося дві тисячі років.

Якщо його висновки підтвердяться і будуть прийняті, може бути встановлена ​​тверда дата Великодня.

Про свою нову теорію професор Хамфрі розповідає у книзі "Таємниця Таємної вечері", яка представляє комбінацію біблійного, історичного та астрономічного досліджень.

Як відзначають вчені, їм давно не давали спокою невідповідності в описі таємної вечері у євангелістів.

У той час, як Матвій, Марк і Лука стверджували, що таємна вечеря відбулася в перший день єврейського свята Песах (Великдень), за словами Іоанна, остання вечеря Ісуса пройшла на день раніше, тобто не в день сучасного Великодня, а напередодні. Це протиріччя представляло найбільшу проблему Нового заповіту.

Професор Хамфрі вважає, що Ісус разом з Матвієм, Марком та Лукою користувалися іншим календарем, на відміну від Іоанна.

"Біблії можна довіряти, в неї можна не вірити, але євреї ніколи не могли сплутати вечерю Песаха з будь-якою іншою. Тому суперечність у Євангеліях не піддається поясненню. Багато дослідників Біблії на підставі цього робили висновок, що з Новому заповіту взагалі не можна довіряти. Але якщо застосувати до євангелій науку, то протиріччя зникає", - підкреслив Хамфрі.

Відповідно до його теорії, Ісус користувався стародавнім іудейським календарем, а не офіційним місячним, який існував під час його смерті і яким користуються досі.

За його словами, це означає, що Таємна вечеря відбулася в середу. Більш рання таємна вечеря пояснює, як безліч подій могли відбутися між нею і стратою. Арешт Ісуса, допит, суди і все інше сталося не протягом однієї ночі, а більш тривалого проміжку часу.

Професор Хамфрі також вважає, що тепер можна встановити точну дату Великдня в сучасному сонячному календарі. Враховуючи, що розп'яття відбулося 3 квітня, на його думку, Пасха має відзначатися 5 квітня.

Читайте також:

Археологи знайшли цвяхи, якими розіп'яли Ісуса

Розшифровані таємні тексти про останні роки життя Ісуса Христа

Розсекречено таємний дослід хіміків із зародження життя на Землі

Образ Ісуса Христа змоделювали в 3D

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: