Вчені знайшли спосіб виявити хворобу Альцгеймера за 10 років до появи симптомів

Дата публікації
Перегляди
2736
Вчені знайшли спосіб виявити хворобу Альцгеймера за 10 років до появи симптомів

pixabay.com

Експерти сподіваються, що новий метод буде затверджений для діагностики літніх людей.

Дослідники з Гонконгу стверджують, що виявили новий метод раннього виявлення хвороби Альцгеймера, навіть коли симптоми ще не очевидні. За їхніми словами, її можна визначити за десять років до появи симптомів.

Про це пише Science Times.

Одна з керівниць дослідницької групи і доцент кафедри біомедичної інженерії Міського університету, доктор Канні Чан Вай-ян використовувала МРТ-сканування для відстеження глюкози, введеної в мозок мишей. На думку автора, повільна швидкість всмоктування і обробки цукру означала, що були ознаки хвороби Альцгеймера.

Вона додала, що спочатку було важко діагностувати ранні ознаки хвороби Альцгеймера, адже більша частина клінічних симптомів була схожа на інші типові ознаки старіння. Крім того, доктор Чан Вай-ян сказала, що наявні симптоми захворювання проявилися тільки через довгий час після того, як мозок почав дегенерувати. За її словами, на той час, коли мозок демонструє значні зміни, хвороба зазвичай перебуває вже на середніх і пізніх стадіях розвитку.

Чан Вай-ян сказала, що ранні індикатори стану можуть залежати від змін мозку на молекулярному рівні, особливо від того, як обробляються молекули глюкози. У клінічних випробуваннях за участю мишей з хворобою Альцгеймера швидкість перетворення глюкози в гліфатичну систему, як правило, була нижчою, ніж у здорових мишей.

Підготовка до випробувань на людях вже ведеться за участю добровольців, і дослідники сподіваються, що випробування можуть початися у найближчі три роки. В експерименті суб'єкти сканувалися з використанням апарату МРТ для оригінальних записів, потім їм давали глюкозу, а потім проводиться друге сканування для відстеження змін в мозку.

Поточний метод, який використовується для відстеження розподілу глюкози в мозку, включає ін'єкцію пацієнтам радіоактивних індикаторів, а потім сканування з використанням ПЕТ-машини. Цей традиційний метод, однак, є інвазивним, дорогим і має побічні ефекти.

Чан Вай-ян сподівається, що після того, як їх метод буде схвалений для використання, він може бути включений в щорічні перевірки для літніх людей у ​​віці 60 років і старше.

Раніше влада Китаю схвалила препарат для лікування хвороби Альцгеймера – це перші за 17 років нові ліки з потенціалом для лікування когнітивного розладу.