Вчені вибрали 10 головних відкриттів у світі живих істот

У число головних видів, відкритих у 2009 році, потрапили сім тварин, один гриб і дві рослини.

Учені з Міжнародного інституту дослідження видів вибрали 10 головних видів живих істот, відкритих у 2009 році. Фотографії та короткий опис переможців можна знайти на сайті університету штату Арізона, на базі якого засновано інститут.

У число головних видів потрапили сім тварин, один гриб і дві рослини. Рослинами, що опинилися в цій десятці, стали хижак Nepenthes attenboroughii, який ловить комах в спеціальну лійку розміром з м'яч для американського футболу, і їстівна мадагаскарська картопля Dioscorea orangeana, коренеплід якої розділений на декілька часток так, що зовні дуже нагадує вим'я. Обраний вченими гриб називається Phallus drewesii.

Тваринами-переможцями стали: морський черв'як Swima bombiviridis, який при небезпеці випускає "снаряди", які світяться в темряві; комахоїдний слимак Aiteng ater; риба-жаба Histiophryne psychedelic, названа так через своє забарвлення; найбільший з тих, хто плете павутину павук Nephila komaci; риба-Дракула Danionella dracula з дуже великими, схожими на різці ссавців іклами; електрична риба Gymnotus omarorum і хижа глибоководна губка Chondrocladia (Meliiderma) turbiformis.

Крім вибору десятки головних видів року вчені оцінили число нових видів, відкритих у 2008 році. Дослідники підрахували, що в загальній складності за цей рік було виявлено 18 225 існуючих в даний час видів тварин, рослин, грибів, водоростей і мікроорганізмів. Також учені знайшли 2140 викопних видів живих істот.

Читайте також:

Топ-10 найкращих екологічних маршрутів для мандрівників

8 див світу, знищених туристами

Вчені знайшли найбільш безлюдне місце на Землі

10 місць на планеті, де їдять туристів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: