Вчені відкрили ліки, що вбивають невразливі ракові клітини

Американські дослідники виявили препарат, котрий вбиває стволові ракові клітини, на які майже не діють інші ліки.

Американські вчені виявили препарат, здатний ефективно знищувати ракові стволові клітини, які підтримують існування і регенерацію ракових утворень і не піддаються звичайному лікуванню.

Нинішнє покоління хіміотерапевтичних препаратів вбиває звичайні ракові клітини. Але на стволові ракові клітини, що мають свої особливі молекулярні маркери, препарати не діють або діють недостатньо.

Проблема полягає в тому, що ці клітки зустрічаються рідко, їх складно досліджувати, оскільки вони швидко переходять в інших типів кліток, і дуже важко знищити.

Досі було неясно, чи існують препарати, які вибірково вбивають ракові стволові клітини. Завдання знайти такі з'єднання поставили собі учені з Массачусетського технологічного інституту.

Для вивчення ракових стволових клітин дослідники розробили метод їх стабілізації і забезпечення їх розмноження в лабораторних умовах. Коли їм це вдалося, вони протестували на стволових клітинах раку грудей 16 тисяч з'єднань з метою дізначити, яке з них здатне найефективніше такі клітки знищувати.

Дослідження показало, що препарат під назвою саліноміцин знищує стволові клітини раку грудей в 100 разів більш ефективно, ніж використовувані на сьогоднішній день інші ліки.

Поки неясно, чи стане саліноміцин кращими ліками для знищення стволових клітин раку грудей, і чи буде він безпечним у використанні для лікування людей. Проте дане дослідження пропонує новий підхід і відкриває широкі можливості для пошуку нових препаратів.

Читайте також:

У космосі знайшли дві планети, що обертаються задом наперед

Тривалий сон збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера

У Лондоні знайшли споруду, яка на 500 років старша від Стоунхенджа

Знайдено безвідмовний спосіб "відключення" реклами в Gmail

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: