Вчені відкрили секрет захисту клітин від раку

Науковці вивчили функції гена під назвою p53, який здатен зупиняти розвиток ракової пухлини.

Експерти з Сінгапуру і шотландського університету Данді змогли виявити механізм, який клітки людського організму використовують для захисту від розвитку раку.

Результати дослідження вчених опубліковані в науковому виданні Genes And Development, повідомляє BBC.

Науковці вивчали функції гена під назвою p53, здатного зупиняти розвиток ракових клітин. Про його існування знають вже близько 30 років - встановлено, що він може віддавати пошкодженим клітинам "наказ" про самознищення, або зупиняти їх поділ в момент, коли відбувається відновлення організму.

У половині з відомих випадків раку ген p53 був або пошкоджений, або неактивний, внаслідок чого хворі клітки могли вільно розвиватися і створювати ракові пухлини.

"Функції p53 дуже важливі при будь-якому лікуванні раку, оскільки хіміотерапія, або радіотерапія частково викликають "самогубство" кліток у відповідь на пошкодження ДНК, - сказав один з авторів дослідження професор Девід Лейн. - Тому, щоб знайти способи запобігання появі ракових клітин, нам дуже важливо знати, як цей ген працює".

В своєму дослідженні учені експериментували з рибами даніо реріо, у яких ген p53 ідентичний людському. В ході експерименту їм вдалося виявити, що p53 виробляє не тільки відомий раніше однойменний протеїн, але і його додаткову варіацію, функція якої - "включати", або "відключати" механізм роботи гена.

У звичайних умовах риби даніо реріо можуть переносити невеликі дози радіації, яка пошкоджує ДНК, оскільки ген p53 допомагає відновити збиток від випромінювання. Проте без відкритого ученими "перемикача" риби вмирали.

Читайте також:

Японці розробили універсальну вакцину від грипу
У Британії народилася генетично модельована дитина
Вчені з Південної Кореї навчилися клонувати дешевше і ефективніше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: