Вчені відстежуватимуть пінгвінів з супутника за їх послідом

У боротьбі за збереження популяції імператорських пінгвінів вчені підключили супутник.

пінгвіни
Daily Telegraph
Знімки з супутника допоможуть врятувати колонії імператорських пінгвінів
Вчені знайшли новий ефективний спосіб висліджування пінгвінів: орієнтиром для спостереження за тваринами зі супутника повинен стати послід.

Фахівцям необхідно встановити, на якій стадії вимирання знаходяться ті або інші види пінгвінів, для того, щоб прийняти необхідні заходи. В той же час виявлення колоній пінгвінів у видалених районах Антарктики має об'єктивні труднощі. На щастя, деякі популяції пінгвінів протягом достатньо тривалого часу залишаються на одному і тому ж місці так що виявити їх колишні колонії можна по характерних плямах.

Співробітники Британського товариства антарктичних досліджень зробили це відкриття випадково, переглядаючи супутникові фотографії околиць своїх наукових станцій. На місці однієї з колоній пінгвінів чітко виднілася червонувато-бура пляма, що впадає в очі на тлі безбарвного льоду. Пляма виявилася купою пінгвінячого посліду.

Завдяки іншим супутниковим фотографіями були знайдені десять раніше не відомих колоній, шість популяцій, які переселилися в інші райони Антарктики, і сліди шести популяцій, які, мабуть, вимерли. В цілому удалося виявити 38 колоній.

Не дивлячись на те, що морський лід Антарктики тане повільно, учені передбачають, що до кінця століття його площа скоротиться на одну третину.

З цим процесом пов'язано вимирання пінгвінів, деякі з яких вважають за краще розмножуватися якраз біля кромки морського льоду.

Читайте також:

Коти виявилися дурнішими за птахів

Життя на Землі зародилося завдяки метеоритному бомбардуванню

В найстарішого дуба України з'явився правнук

Глобальне потепління щороку вбиває 300 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: