Вчені винайшли щеплення від страху

В університеті Хіросіми виявили, що ін'єкції анестетиків блокують центр страху в мозку, тим самим допомагаючи боротися з фобіями.

Японські вчені знайшли новий спосіб боротьби з фобіями - про страхи можна забути після одного уколу, зробленого у мозочок.

Досліди проводилися над золотими рибками. "Пацієнтам" вводилася речовина лідокаїн, яка зазвичай використовується стоматологами як знеболюючий засіб.

Спочатку експерти виробили у рибок умовний рефлекс, пов'язаний з почуттям страху. Вони привчили хвостатих "добровольців" лякатися спалахів світла, супроводжуючи їх слабкими ударами струму. В результаті світло у риби почало асоціюватися з шоком, страх проявлявся уповільненням серцебиття.

Після цього фахівці зробили піддослідним ін'єкцію лідокаїну в мозочок і повторили експеримент. Під впливом препарату риби ніяк не відреагували на спалах, і в них зберігся нормальний серцевий ритм.

При цьому японські дослідники підкреслили, що ліки не вплинули на весь комплекс відчуттів учасників експерименту, а тільки відключили у них рефлекс страху. Так, якщо рибок знову били струмом, вони демонстрували очікувану реакцію. До того ж приблизно через годину дія препарату припинилася, і у них знову почали лякатися спалахів світла.

Дослідники вважають, що на основі цього відкриття можна розробити ліки для людей, які швидко рятуватимуть їх від фобій, - мозок золотих рибок багато в чому схожий на людський.

За оцінками експертів найбільшого британського фонду охорони психічного здоров'я Mind, більше 10 мільйонів у людей у світі страждають від різних фобій, причому мешканці мегаполісів - вдвічі частіше, ніж мешканці невеликих населених пунктів.

Найбільш типові такі фобії: кардіофобія, канцерофобія, ліссофобія (нав'язлива боязнь божевілля), оксифобія (нав'язливий страх гострих предметів), клаустрофобія (страх закритих приміщень), агорафобія (боязнь відкритих просторів), нав'язливі страхи висоти, забруднення, боязнь почервоніти тощо.

Читайте також:

Біологи навчили "бджіл Павлова" боротися з терористами

Вчені визначили, у скільки років закінчується молодість

Американські науковці випадково підсмажили 30 піддослідних мавп

Японські вчені навчилися розшифровувати плач немовлят

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: