Вчені винайшли швидкозарядні батарейки

Іонно-літієві акумулятори зможуть заряджатися за 20 секунд. Вони також стануть більш легкими та довговічними.

Учені з Массачусетського технологічного інституту розробили спосіб надшвидкої зарядки літієво-іонних акумуляторних батарей. Зокрема, час зарядки дослідного зразка становив 20 секунд.

"Здатність заряджати і розряджати батареї за декілька секунд, а не годин, покладе початок новій технічній ері та змінить наш спосіб життя", - каже дослідник, доктор Гербренд Сідер.

Наприклад, за словами розробників, технологія дозволить забезпечити революційними батареями електричні автомобілі, зробивши великий внесок в захист навколишнього середовища. Зарядка нових батарей займе приблизно стільки ж часу, скільки потрібно, щоб заправити машину бензином.

Новий метод виробництва іонних-літієвих батарей також дозволить зробити їх меншими за розміром, легшими, а також більш довговічними. Такі батарейки можна буде
безперервно використовувати протягом 2-3 років.

Досягти цього вдалося за рахунок використання в конструкції батареї змішаного фосфату літію і заліза (LiFePO4), який вже давно увійшов до практики розробки літієвих акумуляторів. Нові властивості цьому матеріалу учені змогли додати, отримавши його у формі нанорозмірних гранул, покритих тонким шаром стеклоподобного матеріалу на основі фосфату літію.

Розробники прогнозують, що у продажу новація може з'явитися через 2-3 роки.

Читайте також:

До 2012 року з'явиться універсальний зарядний пристрій для мобілок

Nokia починає впроваджувати мобільний зв'язок "четвертого покоління"

Білорусам хочуть імплантувати біочіпи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: