Науковці розробили технологію, яка дозволяє уникнути ДТП. Вона зчитує інформацію з мозку людини і сама тисне на гальма, коли це потрібно.
Німецькі вчені розробили пристрій, який зчитує інформацію у мозку і "вгадує" бажання водія загальмувати до того, як його нога опиниться на педалі.
Під час наукового експерименту фахівці встановили на голові добровольця ковпак з електродами, які записували електроенцефалограму мозку.
Люди, які брали участь в експерименті дотримувалися зазначеної дистанції - 20 метрів - перед автомобілем, який на спеціальному екрані їхав попереду.
У всіх піддослідних сигнали до екстреного гальмування в мозку були зареєстровані до того, як з'явилася фізична можливість торкнутися педалі.
Вчені підрахували - мозок вказує на необхідність пригальмувати приблизно за 13 сотих мілісекунди до того, як спрацює нога.
Під час їзди зі швидкістю 100 кілометрів на годину це дає приблизно 3,5 метрів гальмівного шляху. Ця різниця може призвести до серйозної травми або допоможе уникнути її.
За словами вчених, вимірювання ЕЕГ мозку стане частиною безпечного водіння, але трохи пізніше. Так як іноді мозок водія посилає сигнали на гальмування, а потім може змінити рішення при іншій ситуації.
"Звичайно, бувають ситуації, коли першою реакцією людини стане бажання натиснути на гальмо. Але якщо, наприклад, він їде по слизькій дорозі, то може передумати і вирішить ухилитися за допомогою маневрування. Але ми виявляємо сигнали до гальмування, навіть якщо остаточним рішенням буде не вдаватися до гальмування", - зазначив доктор Берлінського технологічного інституту Беньямін Бланкерц.
Наступним етапом у дослідженнях учених стане пошук точки, на якій приймається остаточне рішення, а не просто з'являється початковий імпульс. Тільки тоді цю технологію можна буде використовувати на дорогах.
Розроблено екзоскелет, який дозволить паралізованим ходити (відео)
Створено революційну фотокамеру без фокусування, яка робить миттєві знімки