Вчені винайшли велосипед, який не падає

У конструкції винахідників працює третє колесо, що обертається проти руху і не торкається землі.

Американські дослідники з Корнельського університету вигадали велосипед який не тільки не падає, але і може довгий час пересуватися без пасажира. Про це група вчених повідомила у журналі Science.

Незвичайну стійкість двоколісного екіпажу, який іноді може проїхати без пасажира ще певну відстань, пояснив французький математик Емманюель Карвальо ще в 1987-му році. За його словами, тут працюють два принципи механіки. Перший - це принцип гіроскопічного руху, завдяки якому провідне колесо, обертаючись, коригує відхилення велосипеда від вертикального положення. Друге - це "ефект стежки", який, до речі, примушує магазинний візок або валізу на коліщатках повертати колеса в ту сторону, в яку її або його тягнуть.

Натомість, американські дослідники заявили, що жодна із згаданих механічних обставин в даному випадку не працюють. Працює третє колесо, що обертається проти руху (і не торкається землі). Може бути, це теж гіроскопія, що змушує велосипед нахилятися при русі в потрібну сторону, щоб не впасти.

За словами винахідників, з їх конструкції можна зробити повноцінний велосипед-неваляшку.

Нагадаємо, минулого року у Швеції винайшли подушку безпеки для велосипедистів та мотоциклістів. Пристрій стильно виглядає, практично не помітний і захищає краще звичайного шолома.

Читайте також:

Наступного року люди їздитимуть на мотоциклах-трансформерах

За секс з велосипедом шотландця посадили на 7 місяців

У Лондоні купили перший найдорожчий велосипед з золота

У Великобританії відкрився педальний кінотеатр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: