Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідники вивчали небесні тіла, які падали на нашу планету.

Міжнародна команда вчених виявила сліди цукру і біологічно важливих сполук на метеоритах, які раніше падали на Землю. Про це повідомляє CNN із посиланням на NASA.

Астероїди - скелясті навколоземні об'єкти, які обертаються довкола Сонця - є материнськими тілами більшості метеоритів. І теорія припускає, що хімічні реакції всередині астероїдів можуть створити деякі елементи, необхідні для життя. У дослідженні, опублікованому в матеріалах Національної академії наук, дослідники проаналізували три метеорити, зокрема той, який впав на території Австралії в 1969 році і сягає віку у мільярдів років. Дослідники виявили різні види цукру, зокрема арабінозу, ксилозу та рибозу.

Рибоза – хімічна сполука, яка відіграє надзвичайно важливу роль у біології людини. Вона існує в наших молекулах РНК (рибонуклеїнової кислоти) і доставляє повідомлення з нашої ДНК і бере участь у формуванні білка для організму.

"Примітно, що молекула, така крихка, як рибоза, може бути виявлена ​​в такому древньому матеріалі", - заявив Джейсон Дворкін, один із співавторів дослідження NASA.

Відкриття рибози також говорить про те, що РНК еволюціонувала до ДНК, даючи вченим чіткішу картину того, як може скластись життя.

"Дослідження дає перші прямі дані про рибозу в космосі та доставку цукру на Землю", - заявив у пресрелізі Йосіхіро Фурукава з японського університету Тохоку. "Позаземний цукор, можливо, сприяв утворенню РНК на пребіотичній Землі, що, можливо, призвело до виникнення життя".

Звичайно, існує ймовірність, що метеорити були забруднені життям на Землі, але тестування виявило докази того, що це малоймовірно, і що цукри, ймовірно, потрапили на Землю з космосу.

Нагадаємо, раніше глава NASA  Джим Брайденстайн під час конференції у Вашингтоні (США) заявив про те, що зіткнення астероїду із Землею цілком можливе за нашого життя. За оцінками Брайденстайна, падіння метеоритів відбуваються зазвичай принаймні раз на 60 років, утім, за останні 100 років їх фіксували вже три. Таким чином, падіння метеориту на кшталт Челябінського цілком може статися за нашого життя. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції