Знахідка палеонтологів унікальна. Жоден з динозаврів не опікувався так своїм потомством.
Це перша знахідка такого роду, що свідчить про те, що протоцератопси дбали про своїх дитинчат і тримали їх в гнізді протягом довгого часу.
Усього в гнізді виявлено 15 скелетів, щонайменше 10 з них повністю збереглися. Малюки були дуже дрібними, всі вони чудово вмістилися в гнізді діаметром 70 см. Очевидно, вони знаходилися на одній з перших стадій постнатального розвитку, оскільки дорослі протоцератопси досягали своїх звичайних двометрових розмірів протягом десяти років.
Судячи з однакових розмірів, дитинчата були приплодом від однієї матері у віці приблизно одного року.
"Це дуже незвичайна знахідка. Я не знаю інших видів динозаврів, які могли б опікуватися п'ятнадцятьма своїми дитинчатами таким чином", - стверджує професор Університету Роде Айленд Давид Фастівський, який очолював експедицію.
Судячи з усього, малюки загинули під час потужної піщаної бурі, яка засипала їх гніздо товстим шаром піску. А пісок, у свою чергу, законсервував їх останки, зберігши їх до наших днів.
Настільки великий приплід Фастівський пояснює високою смертністю протоцератопсов. Ці травоїдні істоти, мабуть, були в молодості предметом полювання хижаків на зразок велоцераторів, які тоді теж були дуже поширені в тих місцях. Крім того, на процент виживання впливали важкі умови життя в пустелі.
Читайте також:
У Китаї знайдено залишки вагітного динозавра
Знайдено залишки динозавра у дивовижному стані: зберіглася навіть шкіра
Побудовано найдорожчий будинок в світі із золота, платини і кісток динозавра