Вчені виявили гніздо зі скелетами дитинчат динозаврів

Дата публікації
Перегляди
4071
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Знахідка палеонтологів унікальна. Жоден з динозаврів не опікувався так своїм потомством.

Малюки були дуже дрібними, всі вони вмістилися в гнізді діаметром 70 см(фото Kh. Tsogtbaatar/Mongolian Academy of Sciences)
Під час розкопок у пустелі Гобі експедиція палеонтологів виявила гніздо з малюками протоцератопсів - динозаврів, що жили на території сьогоднішньої Монголії приблизно 70 мільйонів років тому.

Це перша знахідка такого роду, що свідчить про те, що протоцератопси дбали про своїх дитинчат і тримали їх в гнізді протягом довгого часу.

Усього в гнізді виявлено 15 скелетів, щонайменше 10 з них повністю збереглися. Малюки були дуже дрібними, всі вони чудово вмістилися в гнізді діаметром 70 см. Очевидно, вони знаходилися на одній з перших стадій постнатального розвитку, оскільки дорослі протоцератопси досягали своїх звичайних двометрових розмірів протягом десяти років.

Судячи з однакових розмірів, дитинчата були приплодом від однієї матері у віці приблизно одного року.

"Це дуже незвичайна знахідка. Я не знаю інших видів динозаврів, які могли б опікуватися п'ятнадцятьма своїми дитинчатами таким чином", - стверджує професор Університету Роде Айленд Давид Фастівський, який очолював експедицію.

Судячи з усього, малюки загинули під час потужної піщаної бурі, яка засипала їх гніздо товстим шаром піску. А пісок, у свою чергу, законсервував їх останки, зберігши їх до наших днів.

Настільки великий приплід Фастівський пояснює високою смертністю протоцератопсов. Ці травоїдні істоти, мабуть, були в молодості предметом полювання хижаків на зразок велоцераторів, які тоді теж були дуже поширені в тих місцях. Крім того, на процент виживання впливали важкі умови життя в пустелі.

Читайте також:

У Китаї знайдено залишки вагітного динозавра

Знайдено залишки динозавра у дивовижному стані: зберіглася навіть шкіра

Побудовано найдорожчий будинок в світі із золота, платини і кісток динозавра

У динозаврів були воші

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4071
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація