Вчені виявили мутацію, яка змушує набирати вагу в дитинстві

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені виявили мутацію, яка змушує набирати вагу в дитинстві

УНІАН

Висновки показують, що збільшення ваги в дитинстві через порушення не є рідкістю. Тому батькам варто бути більш терплячими по відношенню до дітей.

Британські вчені виявили мутацію гена MC4R, який пов'язаний з контролем харчової поведінки і регуляцією обміну речовин. Як виявилося, "товстий ген" змушує набирати вагу у дітей більше 16 кілограм до 18 років.

Результати дослідження опублікували на сайті Кембриджського університету. 

Під час роботи команда проаналізувала гени 6 тис. учасників дослідження "Діти 90-х", яке досі стежить за показниками здоров'я людей, що народилися у кінці минулого століття в південно-західній Англії. Коли вони знаходили мутовану версію - дивилися на її функції і зв'язок з набором ваги. Як виявилося, така мутація є у 1 з 340 людей, і вона може впливати на набір ваги в ранньому віці. Вчені вважають, що коли ген MC4R не працює нормально, ми частіше відчуваємо голод, навіть якщо шлунок повний.

Науковці зазначають, що кількість дітей, які страждають на ожиріння, різко збільшилася. Люди починають звинувачувати в цьому батьків, які дозволяють дітям багато їсти, або сучасні технології, за відсутність належної активності. Автори роботи впевнені, що їхнє відкриття має змінити ставлення до дітей, адже, як виявилося, вони не завжди винні.

Дослідники сподіваються, що відкриття може прокласти шлях до ліків проти ожиріння в найближчому майбутньому.

"У довгостроковій перспективі знання мозкових шляхів, які контролюються MC4R, має допомогти в розробці ліків. Вони зможуть обходити сигнальну блокаду і допоможуть повернути людям здорову вагу", - пишуть вчені.

Нагадаємо, діабет увійшов до десяти найнебезпечніших хвороб у світі. В Україні стартує програма раннього виявлення захворювання.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Наступна публікація