Вчені виявили, що птахи різних видів можуть розуміти "мову" одне одного

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Птахи вловлювали попередження про наближення нападника.

У Кіотському університеті провели дослідження, в якому виявили, що птахи можуть подумки уявити, про що "говорять" інші види.

Про це пише Eurek Alert.

Навіть не знаючи французьку мову, людина зможе зрозуміти суть фрази: "Fais attention! Serpent!". Те ж саме відбувається і з птахами. Попередні дослідження показали, що тварини, за якими полюють однакові хижаки, можуть реагувати на заклики один одного.

Це вказує на те, що вони частково розуміють представників інших видів. Вчений Тошітака Судзукі зауважив аналогічне явище серед двох різних видів птахів під час проведення польових досліджень.

У багатьох птахів є особливі сигнали тривоги, що попереджають інших про хижака. Я вивчав, як специфічний поклик маленької пташки - японської синиці - викликає в їхній уяві візуальний образ хижака, зокрема змії
дослідник Тошітака Судзукі.

Він помітив, що інша птиця, вугільна синиця або Periparus ater, також часто наближалася до експериментальної зони під час цих сигналів тривоги.

Судзукі організував експеримент в контрольованих умовах, щоб з'ясувати, чи можуть вугільні синиці передбачити небезпеку і реагувати відповідним чином, навіть якщо вони ще не бачили хижака. Дослідник вмикав специфічні крики японської синиці із попередженням про змію, і переміщав палицю, імітуючи плазуна, що ковзає по землі або вгору по дереву.

Лунали різні крики птахів, але тільки ці специфічні звуки змусили синиць наблизитися і оглянути палицю. Крім того, коли палиця рухалася, на відміну від змії, наприклад, в хитному русі, жоден з птахів не наближався, навіть коли звучали попереджувальні сигнали
дослідник Тошітака Судзукі.

Результати показують, що птахи, ймовірно, візуалізують змію і реагують, коли вони чують специфічний поклик про небезпеку від інших видів. Дослідження Судзукі є першим доказом активності візуального пошуку, викликаного підслуховуванням тривожних викликів іншої тварини.

Вчений має намір продовжити це дослідження, щоб додатково вивчити, як птахи пов'язують виклики іншого виду з хижаками, сподіваючись, в кінцевому рахунку, забезпечити основу для нової моделі вивчення мови, яка може бути навіть може бути застосована до людей.

Нагадаємо, нове дослідження припускає, що собаки проходять подібну до людської фазу впертості і непослуху, коли досягають статевої зрілості у віці близько восьми місяців. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції