Вчені визначили, яку ділянку мозку активує ілюзія, і як змушує його "зависати"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мозок, не вірячи картинці, витрачає на перевірку даних 15 мілісекунд.

Вчені дослідили реакцію на оптичну ілюзію Пінна-Брельстафа, і визначили, що вона здатна змусити мозок зависнути, щоб обробити інормацію.

Про це пише Mirror.

Ілюзія руху Пінна-Брельстафа - це серія товстих ліній, що розташовані у концентричних колах зі зворотним штрихуванням. Коли людина підсувається ближче або відсувається назад, кільця обертаються за та проти годинникової стрілки, розширюються і стискаються.

ілюзія
Metro

Завдяки ілюзії вчені змогли дослідити реакцію та виявити, що ілюзії активують ту ж частину мозку, що і реальний рух. Мозок обробляв ілюзорний та реальний рух однаковим набором нейронів. Різниця полягала лише в тому, що ілюзорний рух оброблявся приблизно на 15 мілісекунд довше, ніж реальний.

Наразі вчені не знають точно, що саме викликає таку затримку, однак припускають, що мозок може сумніватися, що це відбувається насправді, і бере паузу, щоб обдумати отриману інформацію.

У дослідженнях брали участь люди і мавпи. Вчені розповіли, що примати сприймають ілюзію таким же чином, як і ми.

Нагадаємо, інша оптична ілюзія на шлюбному фото спричинила скандал. Схоже, що ви бачите оголені сідниці. Але насправді це просто оголене плече дівчини, яка стоїть на передньому плані.

Залиште свій коментар

Вибір редакції