Вчені визнали, що не можуть боротися з глобальним потеплінням

Сучасні методи боротьби з глобальним потеплінням є неефективними, довели вчені. Навіть якщо застосовувати їх всюди й одразу, значного ефекту не буде.

Сучасні технології для боротьби з глобальним потеплінням неефективні в довгостроковій перспективі.

До такого висновку прийшли вчені, котрі за допомогою комп'ютерних моделей перевірили п'ять методів, які повинні перешкоджати подальшому зростанню рівня океанів через підвищення температур на планеті.

Екологи запропонували декілька технологій, які, теоретично, можуть запобігти або уповільнити процес наступу океанів на сушу. У своїй роботі автори розглянули п'ять подібних методів: розпилювання в атмосфері діоксиду сірки SO2, запуск на орбіту гігантських дзеркал, що відображають сонячне випромінювання, активна посадка лісів, отримання деревного вугілля з рослинних решток і широке використання біопалива, тобто палива, яке отримують з поновлюваних ресурсів.

Перші два способи покликані зменшити кількість потрапляє на Землю сонячного випромінювання, решта - знизити кількість потрапляє в атмосферу вуглекислого газу. Фахівці прийшли до висновку, що ні дзеркала, ні розпорошення SO2 не зможуть істотно сповільнити зміну рівня Світового океану. Крім того, запуск дзеркал пов'язаний зі значними технічними труднощами, а попадання в атмосферу великої кількості діоксиду сірки може в перспективі пошкодити екологію планети.

Що стосується трьох технологій, які скорочують кількість CO2 в атмосфері, то вони дадуть помітний ефект тільки при спільному використанні. Окремо кожна з них істотно не позначиться на динаміці підвищення рівня океанів (хоча найбільш перспективним, з точки зору вчених, є перехід на масове використання біопалива).

Незважаючи на те що деякі фахівці продовжують сумніватися в реальності глобального потепління, в останні роки по всьому світу спостерігається поступове зростання температур. Так, червень 2010 року виявився найспекотнішим за всю історію спостережень, які ведуться з 1880 року. Середня температура поверхні й океану була на 0,68 градуса вище, ніж середня температура за XX століття в цілому, і склала 16,2 градуса Цельсія.

Читайте також:

Невдовзі вчені вже не зможуть робити довгостроковий прогноз кліматичних змін

Крим незабаром може стати островом

NASA опублікувало глобальну температурну карту

Земля розтратила свій капітал, ресурси закінчилися завчасно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: