Арабські вчені вперше клонували верблюда

Клонований верблюд жіночої статі народився методом введення до організму дорослої самки відповідних клітин.

В Об'єднаних Арабських Еміратах вперше в світі виведено клон верблюда. Про це повідомляє газета Gulf News.

Верблюд жіночої статі, названий Інджез ("Досягнення"), з'явився на світ в Центрі репродукції верблюдів (Camel Reproduction Centre) минулої середи.

Вона була клонована з клітин, введених до організму дорослої самки і народилася після нормальної вагітності, що тривала 378 днів. Звична тривалість вагітності у верблюдів становить від 360 до 440 днів.

В даний час Інджез важить 30 кілограм. Дослідження ДНК показали, що вона дійсно є клоном оригінальної верблюдки.

За словами доктора Лулу Скідмо, наукового директора CRC, народження Інджез - "істотний прорив, що дає можливість збереження кращих бігових і молочних особливостей елітних еміратськіх порід".

Раніше, в лютому 2008 року, в CRC народилися два верблюди-близнюки, Захі та Бахі. Вони були виведені шляхом ембріологічної мікроманіпуляції: шестиденний ембріон верблюда був вилучений з матки донора, розділений на дві половинки, які перенесли в тіло верблюда жіночої статі.

У квітні 2008 року вченим ОАЕ вдалося відтворити гібрид верблюда і лами - Каму. До цього єдиною камою була Рама, що з'явилася на світ в 1995 році. У кам підошви ніг дещо роздвоєні, шерсть як у лам і нема горба. Вони сильні і менш примхливі у відході, ніж верблюди.

Нагадаємо, що клонування в широкому значенні слова - це процес створення копії, ідентичної оригіналу. Термін "клон" утворений від грецького klvn - "гілка". Аж до XX століття поняття "клон" відносилося лише до вегетативного розмноження рослин, тобто, - до пересадки відростків.

Перший клон дорослого ссавця був отриманий шляхом пересадки ядра в соматичну клітину. Це знаменита овечка Долі, що народилася в Рослінськом інституті (Единбург, Шотландія) в 1996 році і названа на честь американської кантрі-співачки Долі Партон. Проживши 7 років, Долі померла від ускладнень після перенесеної легеневої інфекції.

Перший клонований кінь Прометей з'явився на світ в Італії в 2003 році. А перший клон собаки вдалося вивести південнокорейським фахівцям в 2005 році.

Читайте також:

В Австралії клонуватимуть людей

Вчені з Південної Кореї навчилися клонувати дешевше і ефективніше

Лікарі створюють штучні кровоносні судини з “солодкої вати”

Французи почнуть клонувати делікатеси

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: