Вчені вперше побачили три чверті поверхні Сонця

Вченим вдалося побачити майже всю поверхню Сонця.

Вченим вперше вдалося побачити одночасно три чверті поверхні Сонця, повідомляє портал Space.com. Це стало можливим завдяки парі апаратів NASA STEREO-A і STEREO-B, які в даний час рухаються в протилежних напрямах орбітами навколо Сонця.

Зараз апарати і зірка (які в космічному масштабі є крапками) утворюють прямий кут. Свого максимального значення (тобто 180 градусів) цей кут повинен досягти 6 лютого 2011 року. Згідно з розрахунками, на цей час Сонце знаходитиметься в активній фазі свого 11-річного циклу (недавно завершився аномально тривалий період сонячного мінімуму).

Період власного оберту Сонця становить 25 днів. За цей час на зворотній по відношенню до Землі стороні Сонця встигає відбутися велика кількість подій, які залишаються невидимими для земного спостерігача. Апарати STEREO вирішать цю проблему, оскільки дозволять вперше побачити світило одночасно з двох сторін.

Вже зараз дані, отримувані STEREO-B, випереджають дані наземних спостережень на три доби. Це означає, що у вчених є 72 додаткові години для виявлення і попередження, наприклад, магнітних хвиль, що викликані сонячним вітром.

Дослідницька місія STEREO стартувала в жовтні 2006 року. Якийсь час після запуску апарати провели на навколоземній орбіті. Після цього, використовуючи для розгону гравітаційне поле Місяця, інженери запустили ці апарати в протилежних напрямах на геліоцентричні орбіти.


Читайте також:

В Японії роботом-поліцейським можна керувати за допомогою мобільного

Папа Римський відкриє канал на YouTube 

Людська мова залежить не від генів, а від культури

ВідеоВчені вперше побачили три чверті поверхні Сонця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: