Вчені вперше в історії знайшли павуків-вегетаріанців

Павук Bagheera kiplingi, який мешкає в тропічних лісах, відкрив для науковців нову сторінку у вивченні еволюції видів.

Науковці вперше в історії виявили вид тропічних павуків, до основного раціону яких входить рослинна їжа.

Всі відомі досі павуки, різновидів яких більше 40 тисяч, є хижими і лише деякі види схильні вживати в їжу нектар або пилок рослин, але лише в тому випадку, якщо частинки рослинної їжі потрапляють до їхніх ротових порожнин під час переробки павутини.

Роберту Каррі з університету Арізони і його колегам вперше вдалося довести, що павук Bagheera kiplingi, названий першовідкривачами на честь знаменитого письменника Редьярда Кіплінга та одного з персонажів його книги ще в 1836 році, харчується переважно рослинною їжею.

Він мешкає в тропічних лісах і харчується так званими тільцями Бельта - невеликими паростками на кінчиках листя тропічних видів акацій. Вважається, що ці тільця у акацій розвинулися як адаптація до симбіозу дерев з різними видами мурашок. Мурашки, що захищають дерева від травоїдних тварин, натомість роблять дерева своїм домом і харчуються тільцями Бельта, насиченими живильними речовинами.

Припущення про "вегетаріанську" дієту B. kiplingi висловлювалися і раніше, проте тільки тепер ученим за допомогою довгих польових спостережень і аналізу відеозаписів вдалося довести, що тільця Бельта становлять більше 90% павукового раціону.

Крім того, вчені використовували хімічний аналіз, за допомогою якого показали, що співвідношення ізотопів азоту і вуглецю в організмі павуків вказує на їхню вегетаріанську дієту, а не на тваринні джерела пищи.

B. kiplingi лише зрідка звертають увагу на личинок мурашок і плодових мушок. При цьому ці павуки навчилися чудово уникати зустрічі з мурашками, наперед засікаючи патрульні загони цих комах і швидко змінюючи свій маршрут або використовуючи павутину для переміщення.

Відкриття вчених відкриває нову сторінку у вивченні еволюції видів, оскільки воно означає, що спільна еволюція двох видів може призвести до виникнення у одного з них властивостей, які використовуватиме третій вид, що формально не бере участь в спільній еволюції.

B. kiplingi мають не тільки специфічний раціон, але і здатні будувати кубла з високою щільністю населення, де невеликі групи павуків-самців допомагають співтовариству доглядати за яйцями і ростити молодняк.

Цей тип соціальної поведінки не зустрічається в інших видів павуків і, ймовірно, виник в результаті еволюції саме під час переходу з хижацького способу життя на травоїдні джерела харчування.

Читайте також:

Південь США окупували "божевільні мурахи"

Амазонські мурахи-феміністки живуть без сексу та самців

Американці розводять мух, які перетворюють мурах на зомбі

Західні вчені знайшли в Чорнобилі радіоактивних комах-потвор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: