Дослідники застосували сучасну технологію ДНК.
Обличчя трьох чоловіків, які жили в Стародавньому Єгипті близько двох тисяч років тому, вдалося відтворити завдяки зразкам ДНК, добутих з їх мумій. Це перший в історії випадок успішної реконструкції зовнішності.
Про це йдеться в статті наукового порталу Live Science.
За даними вчених, ці чоловіки померли у віці 25 років в період між 1380 роком до нашої ери і 425 роком нашої ери.
ДНК єгиптян були виділені ще в 2017 році вченими з Інституту Макса Планка в Німеччині. Тепер же співробітники американської компанії з ДНК-технологій Parabon NanoLabs створили 3D-моделі осіб мумій, спираючись на генетичні дані. Дослідники застосували технологію ДНК-фенотипування, за допомогою якого їм вдалося відновити риси обличчя і інші фізичні особливості людей.
Під час роботи вчені з'ясували, що у всіх трьох чоловіків була світло-коричнева шкіра, темні очі і волосся. Водночас генетично вони виявилися ближче до сучасних жителей Середземномор'я і Близького Сходу, ніж до сучасних єгиптян.
Дослідники вважають, що їхня робота може використовуватися в сучасній криміналістиці, щоб ідентифікувати більш нові рештки невідомих людей. Їхній метод вже допоміг розкрити 9 випадків.
Нагадаємо, мумії зі стародавнього Єгипту зробили МРТ в міланській лікарні, щоб з’ясувати, який вигляд мала давня людина і чим вона займалась.