Вчені встановили наркотичну природу кохання

Механізм кохання виробився мозком людини багато років тому. Тому розлучення зі своєю "половинкою" подібне до відмови від наркотичної залежності.

Група американських вчених провела нове дослідження у сфері людських стосунків і дійшла висновку, що людям важко розлучатися із романтичним партнером, оскільки цей процес схожий із відмовою від сильнодіючого наркотику з подальшою "ламкою".

Науковці записали активність мозку 15-річних підлітків, покинутих людьми, в яких вони були закохані і з якими певний час мали стосунки.

Інструментом послужили апарати функціональної магнітно-резонансної томографії. Під час перегляду фотографій колишніх друзів і подружок в мозку підлітка активізувалася низка ключових областей. Зокрема: вентральна тегментальня область, що відповідає за мотивацію і винагороду і пов'язана з почуттям романтичного кохання, прилегле ядро в базальному передньому мозку і передлобна частина, що відповідають за пристрасне бажання і залежність, а також область, пов'язана з фізичним болем і душевними стражданнями.

Таким чином, дослідження дозволило науково виділити почуття, пов'язані з розривом романтичних відносин, і краще зрозуміти екстремальні варіанти поведінки, що іноді вин6икають після подібного розриву. Серед них, наприклад, переслідування коханих, вбивства і самогубства.

"Романтична любов, як щаслива так і не дуже, може стати природним наркотиком. Отримані нами дані дозволяють припустити, що біль відмови може бути необхідним відчуттям, яке природа вбудувала в нашу анатомію і фізіологію. А природне відновлення для об'єднання з кимось іншим також є частиною нашої фізіології", - розповіла доктор Люсі Браун, клінічний професор з Медичного коледжу ім. Альберта Ейнштейна.

Водночас біоантрополог Хелен Фішер зазначила, що механізм кохання виробився мозком людини багато років тому.

Коли людина зустрічала особину протилежної статі, то в її мозок потрапляли гормони, які викликали приплив радості і всі ті почуття, які відчувають закохані. Це сприяло тому, щоб зв'язок між людьми міг закріпитися на тривалий час і у потомства було більше шансів досягти зрілого віку.

Тому, коли відбувається розрив між людьми, створений еволюцією механізм за рахунок тих же гормонів на фізичному рівні змушує людину страждати і намагатися завоювати прихильність своєї "половинки" назад.

Читайте також:

Закохані можуть понюхати настрій один одного

З'явилася можливість знайти ідеальну пару за ДНК-тестом

"Синдром сплячої красуні" перетворив жінку на німфоманку

Вчені з'ясували причину імпотенції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: