Вчені встановили, що бактерії мають нюх

У Британії вчені знайшли нюх у бактерій і встановили, що ті здатні реагувати на речовини, розташовані поблизу, що допомагає їм орієнтуватися в просторі.

Британські вчені з Університету Ньюкасла встановили, що бактерії мають нюх і здатні реагувати на речовини, розташовані поблизу, що допомагає їм орієнтуватися в просторі.

На сьогоднішній день вже відомо, що бактерії здатні реагувати на світло, змінювати свої гени, стикаючись з поверхнею одного типу, реагувати на хімічні речовини, з якими вони стикаються безпосередньо.

Нюх бактерії можуть використовувати для виявлення хімічних речовин, що свідчать про присутність поблизу інших бактерій або конкурентів у боротьбі за джерело їжі.

У ході експерименту вчені помістили кілька культур бактерій у спеціальні циліндри, що були поблизу один від одного. Одна з груп бактерій перебувала в живильному розчині, що дозволяє їм швидко розмножуватися, у результаті чого виділявся аміак. Інші колонії бактерій жили в хімічному середовищі, яке під дією аміаку сприяло появі біоплівки - організованої сукупності мікроорганізмів, що утворюється в місці зіткнення твердих тіл з рідинами і газами.

У результаті дослідження було встановлено, що біоплівки утворюються більш активно в циліндрах, які були ближче до джерела аміаку. Виходить, бактерії відчувають наявність газу в повітрі. Це відкриття може мати важливі наслідки. Приміром, бактеріальні біоплівки є причиною утворення ран, що не загоюються, а також інфекцій, що розповсюджуються всередині лікарняних приміщень. Розуміння процесу утворення біоплівок допоможе розробити нові методи боротьби з цими інфекціями.

Нагадаємо, раніше ізраїльським вченим вдалося довести існування у бактерій примітивної форми соціальної свідомості. У майбутньому це відкриття може допомогти мікробіологам знайти ефективний спосіб боротьби з бактеріальними інфекціями.

Читайте також:

До Британії завезли інфекцію, яка не лікується антибіотиками

Головний санітарний лікар порадив у спеку частіше мити руки

Антибактеріальне мило пошкоджує статеві органи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: