Вчені встановили, що першими з'явилися чорні дірки

Першими у Всесвіті з'явилися чорні дірки, і лише потім навколо них сформувалися галактики, стверджують вчені.

Першими у Всесвіті з'явилися чорні дірки, і лише потім навколо них сформувалися галактики, стверджують вчені. З подібною відповіддю на одне з найважливіших питань сучасної астрономії виступила група астрофізиків з німецького Університету Макса Планка і Національної обсерваторії США в Сокорро.

Сучасною наукою встановлено, що в центрі більшості галактик знаходяться чорні дірки - особливі космічні об'єкти з граничною внутрішньою гравітацією. Проте протягом довгого часу було неясно, що з них з'явилося першим.

Висновки про те, що чорні дірки "старші", представлені на 213-ій конференції Американського астрономічного об'єднання, були зроблені на основі вивчення співвідношень мас чорних дірок. Раніше було виявлено, що це співвідношення має для різних галактик майже однакове значення.

Як показують дослідження, маса чорної дірки зазвичай складає одну тисячну від маси скупчення матерії, що оточує її, тобто галактики. Ця постійність пропорції свідчить про взаємний зв'язок між двома величинами, говорять дослідники.

Зараз же за допомогою новітнього телескопа учені встановили, що на ранніх стадіях розвитку галактик ця нинішня константа мала великі відмінності. "Отримані дані показують, що швидше за все такої відповідності, яку ми спостерігаємо зараз, не було в ранні періоди існування Всесвіту. І є свідоцтва того, що першими почали збільшуватися чорні дірки", - заявив співавтор проекту Фабіан Уолтер.

Таким чином, чорні дірки з'явилися першими, і їх можна розглядати як одну з головних причин і умов утворення нинішньої архітектури всесвіту, відзначають фахівці.

Раніше, група фізиків-теоретиків і експериментаторів створила програму, яка моделює властивості чорних дірок. Програму назвали BlackMax, учені витратили на її створення 2 роки. Вона дозволяє перевірити різні теорії зародження і розпаду чорних дірок; результати моделювання будуть використовуватися під час проведення експериментів на Великому адронному колайдері.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: