Вчені встановили, що телевізор підвищує ризик передчасної смерті

При збільшенні часу перегляду телепередач на одну годину в день ризик смерті від серцево-судинних захворювань збільшується на 18%.

Ризик смерті від серцево-судинних захворювань залежить від кількості часу, який людина щодня витрачає на перегляд телепередач, стверджують вчені.

До такого висновку прийшла група дослідників під керівництвом Девіда Данст з Інституту Бейкер з вивчення серця і діабету (Baker IDI Heart and Diabetes Institute) в Мельбурні, Австралія. Звіт про їхню роботу опублікований у журналі Circulation, що випускає Американська кардіологічна асоціація.

Науковці використовували отримані протягом шести з половиною років дані спостереження за станом здоров'я 8800 австралійців у віці старше 25 років. За цей період померло 284 учасника дослідження, у тому числі 125 померло від онкологічних захворювань, 87 - від хвороб серцево-судинної системи.

Крім часу, який добровольці щодня проводили перед телевізором, дослідники оцінювали їх вік, стать, обхват талії, а також рівень фізичних навантажень. З урахуванням цих факторів вчені з'ясували, що при збільшенні часу перегляду телепередач на одну годину в день ризик смерті від серцево-судинних захворювань збільшується на 18%, від раку - на 9%, в цілому - на 11%.

За даними дослідження у добровольців, які щодня проводили перед телевізором понад чотири години, ризик смерті з будь-якої з причин перевищував аналогічний показник у тих, хто дивився телевізор менше двох годин, на 46%, при цьому ризик смерті від захворювань серцево-судинної системи збільшувався на 80%.

Данстен зазначив, що одним з найбільш несприятливих для здоров'я чинників при перегляді телевізора є сидяче положення, в якому людина проводить тривалий час. За словами вченого, для профілактики хвороб серця і судин людям необхідно отримувати фізичні навантаження і уникати тривалого сидіння, як перед телевізором, так і в автомобілі або на роботі.

Нагадаємо, у листопаді 2008 року вчені опублікували в журналі Social Indicators Research результати дослідження, згідно з яким телевізор дивляться нещасні люди.

Читайте також:

За 2009 рік у світі було продано телевізорів на 101 мільярд доларів

Фізики знайшли хаос в побутових електроприладах

Найкращий з телевізійних світів

LG виходить за рамки звичного в просуванні нових LED LCD телевізорів SL9000

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: