Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені вважають, що глобальне потепління можна загальмувати видобутком сланцевого газу

До своїх висновків учені дійшли в результаті комп'ютерного та статистичного моделювань.

Гідравлічний розрив за допомогою закачування діоксиду вуглецю замість води в цільовий пласт може одночасно підвищити дебіт сланцевого газу і сприяти зниженню темпів зростання глобального потепління.

Про це інформує "Лента.ру". 

До своїх висновків учені дійшли в результаті комп'ютерного та статистичного моделювань.

Вони імітували умови видобутку сланцевих газів за допомогою фрекінгу, що використовує різного типу речовини. Додавання до цільової пласту вуглекислого газу під високим тиском, а не води, є кращим варіантом.

Це пов'язано з тим, що рідина в порах порід більш перешкоджає витяганню метану, ніж діоксид вуглецю. Хоча спочатку відмінність у продуктивності родовища в разі використання двох типів речовин спостерігатися не буде, з плином часу (у міру виснаження шару) застосування діоксиду вуглецю дозволить зберегти дебіт свердловини на високому рівні більш тривалий час.

Окремо вчені відзначають, що закачування в пласт діоксиду вуглецю, який є парниковим газом, дозволить знизити темпи зростання глобального потепління.

Фахівці висловлюють надію, що вуглекислий газ у цьому випадку може надовго зберегтися в підземному пласті і не потрапить до атмосфери.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що через кліматичні зрушення вимерли рифові мозаїчнохвості щури — єдині ссавці, що мешкають на території Великого бар'єрного рифу, і перші жертви глобального потепління серед цього класу тварин.

Залиште свій коментар

Вибір редакції