Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені вважають, що надмірна вага більше не шкідлива для здоров'я

Люди з надмірною вагою зараз мають менші шанси померти.

Датські вчені вважають, що сьогодні надмірна вага має куди менш руйнівну дію на здоров'я людей, ніж ще 40 років тому.

До таких висновків вони прийшли, вивчивши зріст, вагу і рівень смертності трьох поколінь жителів Данії з 1970-х років. На думку вчених, зараз надмірна вага з меншою ймовірністю приведе людину до смерті. Це пов'язано з підвищенням ефективності медицини - наприклад, зараз краще лікують хвороби, пов'язані з високим рівнем холестерину або високим кров'яним тиском. У 1970-ті роки ймовірність того, що людина помре, була набагато вище, ніж для людей, що страждають від ожиріння, ніж для тих, хто має нормальну вагу.

Проте в 2003-2013 роках ця закономірність повністю зникла. Більше того, люди з надмірною вагою зараз мають менші шанси померти раніше, ніж люди з вагою, що вважається нормою. У 1970-ті роки оптимальний індекс маси тіла, тобто поєднання ваги і зросту, для людей з низьким ризиком смерті становив 23,7. Це відповідало чоловікові зростом 1,83 метра і вагою до 77 кілограмів або жінці зростом 1,65 метра і вагою 65 кілограмів. У 1991-1994 роки оптимальний індекс виріс до 24,6, а в 2003-2013 роки - до 27. Це означає, що оптимальна вага чоловіка збільшилася на 14 кілограмів, а жінки - на дев'ять кілограмів.

При цьому лікарі досі використовують старі класифікації, згідно з якими індекс вище 25 вказує на надлишкову вагу, а вище 30 - на ожиріння. Вчені вважають, що їх треба переглянути. Повним людям вони радять менше хвилюватися через вагу і необхідность схуднути.

Нагадаємо, що люди більше їдять і п'ють, коли їм пропонують великі порції або кладуть їжу в об'ємну посуд. Відмова від великих порції і тарілок дозволить знизити кількість калорій аж на 16% у Великобританії і 29% у США серед дорослих.

Про це заговорили британські вчені, які вивели універсальну схему схуднення для людей з зайвою вагою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції