Вчені вважають, що віра в богів позитивно впливає на розвиток суспільства

Вони опитали 591 особу, представників різних регіонів.

Віра в богів, небайдужих до того, що відбувається в світі людей, сприяла розвитку древніх товариств і територіальної експансії перших держав.

Дослідники поставили собі за мету перевірити гіпотезу про те, що віра в всезнаючого бога сприяє довірі, співпраці і справедливим відносинам між географічно далеких один від одногоприхильників однієї релігії - і, отже, розвитку суспільства.

Вони опитали 591 людину, представників різних регіонів - Бразилії, Маврикію, Танзанії, Полінезії, Туви тощо.

Інформанти належали як до віруючих світових релігій, так і прихильників локальних культів. Давши їм серію тестів і зігравши з ними в кілька економічних ігор, вчені з'ясували: чим більше люди вважають своїх богів моральними, знаючими і здатними карати істотами, тим більше грошей вони готові віддати незнайомцям-одновірцям.

Крім того, вчені виявили, що на поведінку людей впливає не віра в нагороду від богів, а переконаність в їх здатності карати за погану поведінку. На думку антропологів, це доводить, що віра в надприродну кару була найважливішим інструментом зміцнення внутрішніх зв'язків в стародавніх суспільствах.

Нагадаємо, що раніше спеціально найнята група священиків і ченців з розширеними повноваженнями щодо відпущення гріхів розпочала місію, приурочену до позачергового Ювілейного року Римсько-католицької церкви.

Особисто вибрані Папою Франциском 1100 "місіонерів милосердя" протягом року зможуть відпускати гріхи, які в звичайний час міг пробачити тільки сам понтифік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: