Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені з Нідерландів підрахували, коли кліматичні зміни планети стануть незворотними

До критичної межі лишилося менше двох десятків років.

Відсутність дієвих заходів боротьби зі зміною клімату призведе до незворотних наслідків у 2035 році. Про це повідомляють науковці з Утрехтського університету в Нідерландах.

Оприлюднені в журналі Earth System Dynamics дані свідчать, що шанс зупинити потепління на позначці 1,5 градуса вже практично втрачено – точку неповернення пройдено. Мова наразі йде про критичний рубіж у 2 градуси Цельсія для середньої глобальної температури планети порівняно з серединою XIX століття – так званим доіндустріальним періодом.

ВідеоКліматологи опублікували карту з найбільш гарячими точками планети станом на початок червня

Спека і далі нищить людей по світу. В Канаді 54 людини загинули від перегріву. В Японії теж є жертви аномальних температур, понад 3 тисячі людей у лікарнях із тепловими ударами. Яку температура ж очікувати українцям – далі у сюжеті.

Кліматологи опублікували карту з найбільш гарячими точками планети станом на початок червня

Вчені кажуть, що після 2035 року говорити про потепління у межах 1,5-2 градуси, як про це написано в Паризькій кліматичній угоді, буде вже недоречно. "У нашому дослідженні ми показали, що для дій в області захисту клімату є жорсткі дедлайни. Ми прийшли до висновку про те, що залишилося дуже мало часу до того моменту, коли паризькі цілі стануть недосяжними навіть при різкому скороченні викидів", - пояснив науковець Хенк Дейкстра.

На думку фахівців, розуміння термінів, в які необхідно почати діяти, допоможе політикам прийняти рішення і вивести людство на безпечну кліматичну траєкторію. При цьому голландці називають свої підрахунки оптимістичними, бо ті не в повній мірі враховують вплив інших парникових газів, крім CO2. Згідно з іншими даними, навіть якщо людство виконає Паризьку хартію, середня температура на Землі все одно може зрости ще на 3-4 градуси, бо зміни, викликані "безпечним" рівнем потепління, можуть запустити інші процеси, які буде важко або неможливо зупинити.

Фотогалерея У Нью-Йорку підписують Паризьку кліматичну угоду. Переваги й недоліки документа (4 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції