Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені зі США оголосили про великий прорив – їм вдалося "надрукувати" повністю функціональний серцевий клапан

Відкриття описано в провідному науковому журналі Science.

Американські вчені оголосили про великий прорив у боротьбі з серцевими захворюваннями – їм вдалося створити повністю функціональні частини органу з колагену за допомогою 3D-біопринтера.

Ця технологія відкриває шлях до "друку" цілих органів – це, за словами вчених, стане можливим вже в найближчому майбутньому. Про це повідомляє AFP.

Нова технологія створення частин органів описана в провідному науковому журналі Science, який вийшов у світ у четвер, 1 серпня. Автори відкриття – вчені з Університету Карнегі — Меллон [Carnegie Mellon University, CMU, - ред.], який розташований у Піттсбурзі.

Їм вдалося з колагену на 3D-біопринтері створити серцевий клапан, в якому повністю відтворено складні елементи, що забезпечують біохімічні сигнали. Саме вони необхідні для функціонування всього органу.

"Ми змогли показати, що 3D-друк серцевого клапана з колагену можливий, і він працює", - заявив один з авторів відкриття, доктор Адам Файнберг.

Попередні спроби "друку" подібних частин серця вважалися незадовільними через погані точності реплікації тканин. А використання колагену, який є ідеальним біоматеріалом для цього завдання, вважалося неможливим. Спроби 3D-друку органів з його використанням закінчувалися тим, що матеріал перетворювався в желеподібну субстанцію, пояснює AFP.

Тепер же фахівцям з Університету Карнегі — Меллон вдалося подолати ці перешкоди. Завдяки швидким змінам кислотності матеріалу (pH) вчені змогли контрольовано і точно змусити затвердіти колаген.

"Це найперша версія клапана, тому все, що ми створюємо як продукт, буде ставати все краще і краще", - поділився очікуваннями Файнберг.

Ця технологія в найближчому майбутньому допоможе пацієнтам, які очікують пересадки серця. Але її ще потрібно вдосконалити за допомогою випробувань на тваринах і, в кінцевому підсумку, на людях.

Нагадаємо, українські хірурги вперше замінили сердечний клапан 97-річній пацієнтці. Раніше схожі операції пацієнтам такого віку не проводили, бо хворим залишалося скласти руки і чекати смерті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції