Вчені з Уханя заявили про появу нового коронавірусу, який може передатися людям

Вчені з Уханя заявили про появу нового коронавірусу, який може передатися людям

Фото: Associated Press

Наразі новий різновид коронавірусу загрожує лише кажанам.

Китайські вчені заявили про ризик проникнення до людської популяції коронавірусу NeoCoV, який виявили раніше в Південно-Африканській Республіці (ПАР). Поки він вражає лише кажанів, але якщо в його геномі з'явиться нова мутація, вірус зможе заражати і людину.

Про це йдеться в статті на порталі bioRxiv. 

За даними вчених, більшість з яких працює в інституті в Ухані, NeoCoV не є штамом SARS-CoV-2, що викликає COVID-19 - NeoCov близький за природою до вірусу близькосхідної лихоманки MERS.

Поки що NeoCov виявили у кажанів, до клітин яких він потрапляє через ті ж білкові рецептори ACE2, що й нинішній SARS-CoV-2, який спровокував пандемію. Водночас, згідно з дослідженням, NeoCov з'єднується з рецептором ACE2 особливим чином - від нього не захищають ні антитіла, ні білкові молекули.

На думку вчених, це вказує на потенційну небезпеку. Утім, за даними фахівців, для взаємодії з організмом людини вірусу потрібна певна мутація, якої наразі немає. Вони наголосили, що наразі цей штам загрожує лише кажанам.

"Випадки поширення цієї групи вірусів слід ретельно відстежувати, враховуючи їхній потенціал появи у людей", — йдеться у публікації.

Наразі дослідження має статус препринту: у майбутньому його мають перевірити експерти.

Зауважимо, що наразі у світі починає домінувати новий штам "Омікрон". Через нього у багатьох країнах фіксуються максимальні показники добової захворюваності на COVID-19.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте також: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Ігор Кузін розповідає про небезпеку штаму "Омікрон" та відповідає на питання глядачів

Ігор Кузін розповідає про небезпеку штаму "Омікрон" та відповідає на питання глядачів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
9686
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація