Вчені з'ясували, де в організмі людини ховається ВІЛ

Вчені з'ясували, що ВІЛ інфікує клітини кісткового мозку, котрі є основою для формування імунітету. Тепер сподіваються знайти ліки, що проникатимуть туди, де "відсиджується" вірус.

Вчені з'ясували, що вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), що викликає СНІД, уникає знищення та виведення з організму людини, тому що має можливість інфікувати клітини кісткового мозку, попередниці клітин імунної системи.

Він може "перечікувати" у них вплив ліків. Такі дані можуть бути використані для розробки нових методик лікування СНІДу, повідомляється в статті дослідників у Nature Medicine.

Відкриття вчених дозволило вперше пояснити багаторічні невдачі медиків, які розробляють ліки для знищення та виведення вірусу з організму людини. Незважаючи на великий прогрес у цій галузі, і розробку ліків, після застосування яких вірус у крові інфікованої людини виявити не вдається навіть за допомогою найбільш чутливих методик, через деякий час після припинення вживання ліків він знову опиняється в крові.

Група вчених під керівництвом Кетлін Коллінз з університету Мічігану в Енн-Ербор, США, вперше зуміла показати, що весь цей час вірус "відсиджується" в кістковому мозку всередині так званих гематопоетіческіх клітинах - попередниця всіх клітин імунної системи.

Група Коллінз вперше у своїх попередніх роботах за допомогою "пробіркових" експериментів показала, що ВІЛ має можливість інфікувати гематопоетичні клітини імунної системи, причому здатний залишатися всередині цих клітин в латентній формі.

Це означає, що після проникнення в таку клітину вірус залишається в "режимі очікування" - не копіює сам себе і не виходить, розмножуючись, назовні, завдяки чому залишається непоміченим імунною системою.

У своїй новій роботі вчені провели експерименти з клітинами, витягнутими з кісткового мозку 15 людей, заражених ВІЛ. У всіх шести добровольців, які мали високий рівень ВІЛ в крові, цей вірус був виявлений і в гематопоетичних клітинах кісткового мозку.

З дев'яти інших добровольців, у яких ВІЛ не виявляв себе в крові протягом останніх шести місяців перед експериментом, цей вірус був виявлений у чотирьох, а у решти п'яти, за словами Коллінз вірус не був виявлений швидше за все тільки тому, що в кістковому мозку він інфікує відносно малу кількість клітин.

Так як вчені працювали з малими за кількістю пробами кісткового мозку, а метод виявлення ВІЛ у них не володіє достатньою чутливістю, цей вірус, судячи з усього, і уникнув виявлення.

Коллінз вважає, що тепер необхідно розробити ліки, за допомогою яких можна змусити ВІЛ всередині гематопоетичних клітин проявити себе з тим, щоб він міг бути виявлений і знищений імунною системою людини.

Читайте також:

Леді Гага здала аналізи на СНІД

В Америці випробують вакцину проти СНІДу, яку виготовили з ВІЛ

У Китаї виявили новий вірус СНІДу, що передається через кашель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: