Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Західні вчені заявили про радіоактивне молоко в Україні - Independent

Рівень забруднення ґрунту не надто високий, але впливає на продукти - фахівці.

В деяких регіонах України рівень радіоактивності молока перевищує норму вп'ятеро.

Про це йдеться в дослідженні лабораторій в університеті Ексетера й українського інституту сільськогосподарської радіології, пише Independent.

Вчені відібрали коров'яче молоко з приватних ферм і будинків на Рівненщині, у районі, розташованому за 200 км від місця аварії на Чорнобильській АЕС. Дослідники виявили в молоці радіоактивний цезій в шести з 14 досліджуваних поселень.

"Понад 30 років після Чорнобильської катастрофи люди, як і раніше, регулярно зазнають впливу радіоактивного, цезію споживаючи молоко на територіях, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС", - каже одна з авторів дослідження Ірина Лабунська з Ексетерського університету.

За її словами рівень забруднення ґрунту в досліджуваних районах не надто високий, проте радіоактивний цезій продовжує накопичуватися в молоці та інших продуктах харчування.

"Мешканці цих сіл хронічно зазнають радіоактивності. Це створює небезпеку для здоров'я майже для кожного органа в організмі людини. Особливо це впливає на дітей", - каже Лабунська.

Експерти попереджають, що забруднення молока як і раніше перевищуватиме норму в деяких частинах України до 2040 року. Цю проблему зможуть вирішити захисні заходи, що передбачають введення коровам "Ферроцину" (препарат для виведення радіонуклідів), мінерального добрива картопляних полів і годування свиней незабрудненим кормом.

Нагадаємо, 5 червня вранці у Зоні відчуження сталося загорання сухої трави. Вогонь перекинувся на лісовий масив, до ліквідації пожежі були залучені літаки та вертоліт. Правоохоронці розглядають версію умисного підпалу. На місці займання лісу біля ЧАЕС радіаційний фон у межах норми.

Залиште свій коментар

Вибір редакції