Вчені з'ясували структуру ключового ферменту ВІЛ

Для з'ясування структури ферменту дослідники з Імперського коледжу Лондона і Гарвардського університету виростили кристали інтегрази ретровірусу PFV.

Британські та американські вчені з'ясували будова одного з ключових ферментів ВІЛ та інших вірусів - інтеграли, повідомляє PhysOrg. Роботи в цьому напрямі велися багатьма лабораторіями світу протягом останніх 20 років.

Інтегрази необхідна ВІЛ для того, щоб вставляти свою генетичну інформацію в ДНК клітини-носія, що необхідно для розмноження вірусу. В даний час існує декілька препаратів, що блокують цей фермент, однак конкретні ділянки їх зв'язування з вірусною інтегрази досі залишалися невідомими.

Для з'ясування структури ферменту дослідники з Імперського коледжу Лондона і Гарвардського університету виростили кристали інтегрази ретровірусу PFV (Prototype Foamy Virus), схожу за будовою і функціями з інтеграли ВІЛ. Для отримання єдиного кристалу задовільної якості за чотири роки було зроблено 40 тисяч спроб.

Отриманий кристал потім піддали рентгенівської кристалографії, щоб отримати тривимірну структуру ферменту та визначити точні місця зв'язування блокують його препаратів ралтегравіра і елвітегравіра.

За словами керівника дослідження Пітера Черепанова (Peter Cherepanov) з Імперського коледжу Лондона, ученим довелося працювати з інтеграли не ВІЛ, а PFV, оскільки вона значно легше вести кристалізації при схожій конфігурації.

Отримані результати дозволять удосконалити наявні ліки, що блокують інтеграли, і вести спрямований пошук нових препаратів подібної дії.

Читайте також:

"АнтиСНІД" оголосив конкурс кращих малюнків про секс

У Китаї виявили новий вірус СНІДу, що передається через кашель

США скасували заборону на в'їзд ВІЛ-позитивних людей

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: