Вчені з'ясували, від кого і як найперша жертва Ебола заразилась вірусом

Дата публікації
Вчені з'ясували, від кого і як найперша жертва Ебола заразилась вірусом

EPA

Німецькі епідеміологи повідомили, що дворічний хлопчик помер від Ебола після гри з невеликим комахоїдним кажаном.

Епідемія лихоманки Ебола в Західній Африці почалася не з поїдання заражених вірусом кажанів-криланами - першою жертвою вірусу став хлопчик, який грав з невеликим комахоїдним кажаном в дуплі величезного дерева. Про це повідомили німецькі епідеміологи на сторінках журналу EMBO Molecular Medicine.

Фабіан Лендерц і його колеги з берлінського Інституту імені Роберта Коха взяли аналізи у тварин і опитали жителів села Меліанду (префектура Гекеду, Гвінея). Дворічний хлопчик з цього села вважається першою жертвою нинішньої епідемії, він помер 6 грудня 2013, заразивши всю сім'ю.

З'ясувалося, що разом з іншими дітьми хлопчик часто грав з кажанами у величезному дуплі. Саме дерево загорілося 24 березня 2014, після чого селяни побачили "дощ кажанів", що рятуються від пожежі. За їх словами, це були лолібело - невеликі тварини з довгим хвостом.

Раніше більшість учених були впевнені, що вірусом людей заразили крилани - великі кажани, що харчуються фруктами. На них в Африці часто полюють заради м'яса. Проте жоден з перших випадків лихоманки в Меліанду не був пов'язаний з поїданням "лісової дичини", з'ясували німецькі епідеміологи. Швидше за все, джерелом зарази стали комахоїдні кажани, які гніздяться під дахами будинків і подібних місцях. Сільські діти регулярно ловлять їх для гри, а також підсмажують на вогнищах.

Нагадаємо, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на 30 грудня від нинішньої епідемії лихоманки Ебола постраждали 20 129 осіб, і загинули 7879. Найбільше від хвороби постраждали Гвінея, Ліберія і Сьєрра-Леоне.

Наступна публікація