Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені з'ясували, як наявність партнера у ліжку впливає на сон

Вчені з'ясували, як наявність партнера у ліжку впливає на сон

Дослідники за допомогою датчиків спостерігали за серцевою діяльністю і рухами м'язів.

Нові дослідження, проведені вченими з Німеччини, Данії і США вказали на те, що спільний сон творить дива для гарного відпочинку.

Про це пише Science Alert.

Протягом чотирьох ночей 12 здорових гетеросексуальних пар віком від 18 до 29 років лягали спати або зі своїм партнером, або з самотньою людиною.

Всі добровольці заповнили анкету із запитаннями про їхні стосунки, перш ніж вирушити спати. Тоді дослідники за допомогою датчиків вимірювали мозкові хвилі учасників дослідження, спостерігаючи за серцевою діяльністю і рухами м'язів.

Дослідники помітили чітку вказівку на те, що спільний сон в парах забезпечував на 10% більш глибокий сон. Крім того, вчені виявили, що цикли сну у пар, особливо у тих, кого за результатами опитувальника можна було оцінити як глибоко закоханих, синхронізувалися. 

Сон разом із партнером також змушував тіло кожного з учасників рухатися трохи більше, ніж зазвичай, але збільшення руху у жодному разі не впливало на якість сну.

Нагадаємо, дослідники виявили, що під час карантину через пандемію коронавірусу довжина сну збільшилася, однак його якість стала гіршою. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції