Вчені з'ясували, як звучить Всесвіт (аудіо)

Вчені, які працюють над адронним колайдером, записали звуки, які виробляє "божественна частка" - бозон Хіггса. На їх подив, запис звучить дуже мелодійно.

Вченим вдалося змоделювати звуки, які виробляють субатомічні частинки, подібні легендарній "божественній частці", або бозону Хіггса в науковій термінології, яку експерти з CERN сподіваються виявити за допомогою Великого адронного колайдера.

Результати цієї роботи допоможуть фізикам не упустити частку Хіггса в тому випадку, якщо вони її нарешті виявлять.

Доктор Лілі Есквіт працювали над цим проектом у співпраці із звуковими інженерами, щоб "переформатувати" дані, що утворюються в результаті зіткнення частинок в коллайдері, у звукову форму. "Якщо енергія близько, то ви почуєте низькі звукові тони, а якщо далеко, то вищі. Якщо енергії багато, то звук стає голосніше, якщо її менше, то тихіше", - розповіла фізик.

Atlas - це лише один з експериментів у роботі з адронним колайдером. Основним інструментів у цих дослідах є калориметр, який використовується для вимірювання енергії частинок і зроблений з семи концентричних пластів. Кожен пласт звучить по-своєму, так як тон залежить від кількості енергії, що перебуває в ньому.

На даний момент доктор Есквіт та її команда створили кілька імітацій того, що може статися всередині адронного колайдера в результаті зіткнення частинок. За словами одного з програмістів проекту, створені звукозапису є насправді не чим іншим, як даними, які іншим шляхом одержати не вдасться.

Таким чином, фізики, що працюють з адронним колайдером, отримають новий спосіб аналізу даних. Вчені проекту Atlas впевнені, що людський слух здатен добре розрізняти більш дрібні зміни, ніж очі, і ці спостереження допоможуть ідентифікувати "божественну частинку".

Річард Добсон, композитор, також бере участь у проекті, дивується, наскільки мелодійними виявилися звуки зіткнення елементарних частинок. "У цих звуках можна розрізнити чіткі структури, як ніби вони кимось продумані. Створюється відчуття, що вони розповідають якусь свою історію. Вони настільки динамічні й мінливі, що нерідко нагадують сучасні музичні твори", - захоплюється Добсон.

Програмісти також настроєні досить лірично, хоча експеримент переслідує цільком наукові цілі. Один з них сказав, що, незважаючи на те, що основною метою є створення нових інструментів для аналізу для фізиків, цей проект дасть людям можливість підслухати, як звучить Всесвіт.

За його словами, всі учасники експерименту, слухаючи отримані ними звукозапису, відчули щось подібне релігійним переживанням.

"Ти відчуваєш себе ближче до розгадки таємниці природи, і це нерідке враження серед учених, що займаються подібними питаннями. Це так інтригую. У цьому так багато таємного і незвіданого", - сказав на закінчення.

Нагадаємо, нещодавно астрономи Шеффілдського університету зафіксували звуки, які виробляло магнітне поле зовнішньої атмосфери Сонця. Фахівці вже давно знали, що корональні кільця, які містяться в атмосфері Сонця, вібрують.

При цьому вони видають гармонійні звуки. І використовуючи супутникові знімки кілець, вчені створили музику Сонця.

Читайте також:

Вченим вперше в історії вдалося записати музику Сонця

У колайдері побачили дивну античастинку

Вчені пророкують Землі апокаліпсис в 2013 році

Загадково зникло одне з кілець Юпітера

ВідеоВчені з'ясували, як звучить Всесвіт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: