Вчені закликають на війну проти астероїдів

Вчені закликають міжнародне співтовариство розробити програму протистояння небезпеці, яка йде від астероїдів.

Голова наукової групи ООН з навколоземних об'єктів професор Річард Кроутер заявив, що світ усвідомлює необхідність протистояти загрозі з космосу, проте він повинен розробити конкретну програму дій в цій галузі. Тим часом, Асоціація дослідників космосу - дослідницька група вчених і колишніх астронавтів - склала доповідь про метеоритну небезпеку, в якій підкреслюється, що контакт з космічними об'єктами не раз мав для Землі катастрофічні наслідки.

65 млн. років назад удар метеорита, можливо, привів до зникнення динозаврів. У 1908 році Тунгуський метеорит викликав пожежі і руйнування на площі 2 тис. квадратних кілометрів - це було б досить, щоб знищити таке місто, як Нью-Йорк.

На думку учених, великий інцидент, пов'язаний з метеоритами, може статися на Землі протягом найближчих 20 років. Найбільш реальна загроза зараз виходить від астероїда Апофіс, який в п'ятницю, 13 квітня 2019 року, пройде на дуже близькій відстані від нашої планети. Рівно через сім років після цього, 13 квітня 2026 року, цей астероїд знов наблизиться в Землі, і цього разу вірогідність його зіткнення із Землею буде не такою малою - один шанс з 45 тисяч.

Якщо припустити, що таке зіткнення відбудеться, то удар Апофіса масою 50 млн. тонн і діаметром 230 метрів призведе до вибуху потужністю 500 млн. мегатонн, тобто приблизно в 100 разів більше, ніж під час падіння Тунгуського метеорита.

"Проблема в тому, що це окрема подія, яка потенційно може привести до великої кількості жертв", - говорить Річард Кроутер.

В Асоціації дослідників космосу говорять, що більшість метеоритів, які входять в земну атмосферу, невеликі і згорають дорозі до поверхні. Проте необхідно запобігати зіткненню з крупнішими астероїдами - діаметром 200 метрів і більше. Вони пропонують декілька способів боротьби з метеоритною небезпекою, найрадикальніший з них - спрямовувати на зіткнення з астероїдами космічні кораблі, або викликати на поверхні космічних тіл ядерні вибухи.

Проте, за словами професора Кроутера, в багатьох ситуаціях для запобігання зіткненню із Землею можна використовувати природну силу гравітації.

"Ми можемо використовувати тяжіння космічних тіл один до одного, щоб поволі відтягувати об'єкти убік", - говорить учений.

За його словами, це необхідно робити на чималій відстані від Землі - тоді вчені зможуть міняти орбіту астероїда і запобігати зіткненню.

Очікується, що пропозиції учених обговорюватимуть на спеціальній конференції, присвяченій метеоритам, яка відбудеться в ООН в лютому наступного року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: