Вчені запропонували боротися з космічним сміттям за допомогою лазера

Опромінення невеликого уламка лазером протягом години тільки за рахунок тиску світла приводить до зміни траєкторії руху об'єкта і подальшого його сходу з орбіти.

Американські вчені запропонували боротися з космічним сміттям на орбіті за допомогою лазера.

Як повідомляється, ще у 1990-х роках NASA розробляло схему, згідно з якою уламки повинні були опромінюватися потужним лазером. Часткове випаровування об'єктів повинно було створювати рушійну силу, уповільнювати фрагмент сміття і зводити його з орбіти.

Проте подібні плани не пішли далі теоретичних напрацювань, оскільки такий лазер міг бути використаний для знищення супутників.

Натомість у рамках нової роботи вчені вирішили використати лазер потужністю лише 5 кіловат. Розрахунки дослідників показують, що опромінення невеликого уламка подібним лазером протягом години тільки за рахунок тиску світла приводить до зміни траєкторії руху об'єкта і подальшого його сходу з орбіти.

На думку дослідників, протягом одного дня один лазер зможе зводити з орбіти до десятка уламків. Вартість однієї лазерної установки становить близько мільйона доларів.

Читайте також:

Фізики навчилися рухати предмети не торкаючись їх

США вперше збили лазером безпілотник над морем

iPhone запустили в космос: він надіслав унікальне відео з орбіти

Космічне сміття змусить МКС "переїхати"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: