Американські вчені розшифрували геном ВІЛ

Вчені заявляють, що повністю розшифрували геном ВІЛ, що допоможе краще зрозуміти, як діє вірус, і прискорити розробку лікарських препаратів для боротьби з ним.

Генетики стверджують, що повністю розшифрували генетичний код штаму вірусу імунодефіциту людини ВІЛ-1, що є основною причиною розвитку СНІДу.

Учені сподіваються, що розшифровка генома допоможе розробити ефективні ліки проти ВІЛ. Вони розповідаються, що це відкриття допоможе краще зрозуміти, як діє вірус, і прискорити розробку лікарських препаратів для боротьби з ним.

Генетична інформація, яку несе ВІЛ, структурована значно складніше, ніж в багатьох інших вірусів. Як у вірусів, що викликають грип, гепатит З і поліомієліт, генетична інформація ВІЛ міститься не в подвійній спіралі ДНК, а в одинарній спіралі рибонуклеїнової кислоти (РНК).

Якщо в ДНК інформація зашифрована досить просто, то з РНК справа йде складніше. РНК здатна "складатися" в хитромудрі візерунки і утворювати складні структури. Таким чином, повна розшифровка генома дозволяє вивчити раніше приховану інформацію і може пояснити дію вірусу.

За словами вчених з Університеті Північної Кароліни, вони планують використовувати розшифровану інформацію для того, щоб спробувати внести зміни в структуру вірусу.

"Якщо після тих або інших внесених змін вірус перестане розвиватися, ми зрозуміємо, що порушили якийсь важливий для нього функціональний ланцюжок", - говорить професор мікробіології і імунології Рон Суонстром.

"Ми вже починаємо розуміти, на які прийоми йде вірус, щоб залишатися непоміченим [імунною системою] людини", - додає він.

Читайте також:

Вакцину від СНІДу успішно випробували на тваринах, на черзі тести на людях

Огляд смертельних епідемій останніх років

У Києві 24 тисячі людей хворі на СНІД

Вісім українців щодня помирають від СНІДу

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: