Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені збільшили мозок мавпи за допомогою унікального людського гена

Вчені збільшили мозок мавпи за допомогою унікального людського гена

Поява цього гену у ДНК людини спричинила збільшення кори головного мозку втричі.

Дослідники з Інституту молекулярної клітинної біології імені Макса Планка вбудували унікальний людський ген ARHGAP11B в геном запліднених яйцеклітин мавп-ігрунок. Так, вони змогли виростити примата зі "збільшеним мозком".

Про це пише IFL Science.

За словами вчених, виявлений лише у людей ген ARHGAP11B грає роль в розширенні неокортексу і відповідає за такі функції, як мова, усвідомлене мислення, виконання моторних команд тощо. Дослідники вважають, що саме його поява у ДНК людини спричинила збільшення кори головного мозку втричі.

Під час нового дослідження вчені ввели ген ARHGAP11B в запліднені яйцеклітини звичайних ігрунок, а далі ембріони пересадили самкам мавп. На 101 день вагітності дослідники зробили кесарів розтин, щоб оцінити розмір мозку ембріонів і експресію гена ARHGAP11B.

Вчені з’ясували, що у тварин, в яких ген був ексрерсований, мозок був більшим. Так, кора була товщою та довшою, ніж у звичайних мавп, а також з'явилися складки. За словами експертів, також було помічено, що ген контролює вироблення певних нейронів: вони важливі для обробки інформації більш високого рівня.

Дослідники також додали, що дотримувалися етичних стандартів, тому не дозволили народитися мавпам, адже невідомо, яких змін у поведінці вони зазнали б.

Нагадаємо, доцент кафедри біомедичної інженерії в університеті штату Юта Ян Кубанек разом із командою використовували ультразвукові хвилі з метою контролю мозку мавп. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції