Вчені знайшли частку неандертальця в кожній людині

Вчені знайшли частку неандертальця в кожній людині Вчені з'ясували, що неандертальці схрещувалися з людьми, тому не можна вважати, що неандертальці зникли повністю, частинка них є в кожному Homo sapiens.

Реконструкція зовнішнього вигляду юного неандертальця
Компьюлента
Реконструкція зовнішнього вигляду юного неандертальця
Вчені виявили сліди міжвидового схрещування між неандертальцями та людьми.

Група американських вчених, очолювана Джеффрі Лонгом з Університету Нью-Мексико при аналізі генетичних особливостей людей різних популяцій виявила гібридизацію людей з іншими вимерлими видами - наприклад, Homo neanderthalensis або H. heidelbergensis.

"Це означає, що неандертальці не зникли повністю, - коментує пан Лонг. - Практично в кожній людині зберігається частинка неандертальця".

Гібридизація, як вважають вчені, проходила близько 60 тисяч років тому на сході Середземномор'я і приблизно 45 тисяч років тому на сході Азії.

Все це сталося вже після того, як H. sapiens мігрували з Африки, оскільки в геномах сучасних африканців слідів схрещування знайдено не було. Після першого схрещування H. sapiens повинні були заселити Європу, Азію та Північну Америку, а другий випадок позначився на генетичному матеріалі людей Океанії.

Дослідники сподіваються на швидку перевірку гіпотези: очікується, що в найближчому майбутньому група Сванте Паабо з Інституту еволюційної антропології ім. Макса Планка (Німеччина) опублікує повні результати розшифровки генома неандертальця.

Читайте також:

У Сибіру виявили новий вид людей

Німецькі вчені зібралися оживити неандертальця

Вчені знайшли ще одну невідому ланку еволюції людини
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: