Вчені знайшли, де закінчується космос

Науковці обчислили, що космос закінчується на висоті 118 км від поверхні Землі.

Вчені знайшли місце, де закінчується космос.

Фахівцям з Університету Калгарі вдалося точно обчислити, де розташована межа між земною атмосферою і відкритим космосом. Як з'ясувалося, вона проходить на висоті 118 км від поверхні нашої планети.

За допомогою супратермального детектора іонів канадські фахівці одночасно відстежили відносно слабкі вітри у верхніх шарах земної атмосфери і могутні потоки заряджених часток в космосі. Швидкість останніх може досягати тисячі кілометрів на годину.

Збирати інформацію про межу земної атмосфери вкрай складно: аеростати не можуть піднятися до цього рівня, а для супутників це занадто низько. Всього лише вдруге вченим вдалося прямо заміряти потоки заряджених часток в цій області, і вперше були враховані інші чинники на зразок вітру, відзначає учасник проекту Девід Кнудсен.

Детектор був запущений 19 січня 2007 року. Він піднявся на висоту приблизно 200 км над рівнем моря. Проходячи протягом п'яти хвилин через "межу космосу", він збирав інформацію про неї.

Канадці сподіваються, що їх відкриття допоможе встановити, яка енергія потрапляє в земну атмосферу з космосу.

"Можливо, це дозволить краще зрозуміти зв'язок між плямами на Сонці та потеплінням або охолодженням клімату Землі, а також оцінити вплив космічної погоди на супутники, засоби зв'язку, навігації, енергетичні системи", - пояснює Кнудсен.

Читайте також:

На виборах до Держдуми 2011 року росіяни голосуватимуть з мобільного

В Інтернеті масштабна епідемія трояна, який вимагає гроші

General Motors створив двоколісний автомобіль

В Європі відстежують кожну дію користувача в Інтернеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: